انتخاب بهترین نوع لوستر متناسب با سبک خانه

از دیگر دلایل عدم انتخاب لوستر بزرگ برای یک فضای کوچک نظیر اتاق خواب را می توان به عدم تناسب و زشت شدن دکوراسیون منزل اشاره نمود. محل نصب لوستر میتواند در قسمت مرکزی باشد؛ ولی میتوان آن را در هر جای اتاق خواب نصب کرد. این چراغ ها در انواع مختلف شمعی، کریستالی، طرح اسپوتنیک، امپراطوری تقسیم بندی می شوند. اگر نورپردازی حرفهای و قاعدهمند انجام شود، این زیبایی دوچندان و حتی دیگر وسایل منزل زیباتر دیده میشود. هماهنگی بین اجزا و لوستر باعث دلنشینترشدن و شیکتر دیدهشدن منزل و وسایل داخلش میشود و نباید این امر نادیده گرفته شود.در انتخاب لوستر آشپزخانه، گاهی مطابق سلیقه وسایل آشپزخانه هماهنگ با پذیرایی و گاهی مستقل از پذیرایی تهیه و چیده میشوند. آیا شما تنها برای روشنایی و نور منزل خود می خواهید لوستر تهیه کنید یا هدفتان از خرید لوستر، یک اکسسوری یا وسیله ای برای تزیین و زیبایی فضا و دکوراسیون منزلتان است. انتخاب لوستر ساده برای اتاق خواب کودک مناسبتر است؛ ولی امروزه انواع لوسترها با شکلهای هندسی متفاوت باب شدهاند. در اواسط قرن، افراد مشغول به کشف هنر و ابتکار در نورپردازی شدند و در آن دوره بود که اکثر گزینه های تزئینی که ما امروزه از آن ها استفاده می کنیم، معرفی شدند.

برخلاف گذشته، امروزه لوسترها در جنسهای مختلف لوستر چوبی، فلزی، برنزی، برنجی و استیل و انواع سقفی، دیواری، ریسهای، آویز، شاخهای و اسامدی ساخته میشوند. فلز برنج ابتدا در ساخت لوسترهای فلاندر هلندی بهکار رفت که در ساخت آنها از طرحهای گلدار استفاده میشد. امروزه، لوسترها در شکلها و اندازهها و طرحهای مختلف تولید میشوند. توجه به رنگ مبلها و وسایل دکوری و طول و عرض اتاق میتواند نقش تعیینکنندهای در انتخاب لوستر اتاق پذیرایی ایفا کند. در دکوراسیونهای داخل منزل، مخصوصا اتاق نشیمن استفاده از لوسترهای سقفی با نور ملایم باعث میشود تابلوهای روی دیوار برجسته تر شود و هنریتر دیده بهنظر برسد.استفاده از تضاد رنگی لوستر و دکوری که پایین آن قرار گرفته است، میتواند در روشنتر و برجستهتر نشاندادن اشیاء کمک کند. برای مثال در آشپزخانه و دکوراسیون غذایی استفاده از لوستر سقفی باعث میشود فضا کوچکتر بهنظر برسد. برای اتاق خواب نیز از لوسترهای پخشکننده نور نباید استفاده شود و بهتر است نورپردازی ملایم باشد تا چشم را اذیت نکند.بهطورکلی نور هر فضا متناسب با کاربری آن باید تعیین شود.

در زیر تصویر آن را مشاهده میکنید. تمامی کاربران باید هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب در نام کاربری خود استفاده کنند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاحدید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.در صورت مشاهدهی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آنها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید. حتی میتوانید از نورهای قابل تنظیم دیمری استفاده کنید تا میزان نور را به دلخواه خود تغییر دهید. در زومیت شما قادر به تغییر تصویر پروفایل خود هستید، هر گونه تصاویر زننده، مستهجن، بیربط و توهین آمیز حذف خواهد شد.7. 1. زومیت تابع قوانین کشور است، لطفا هنگام مطرح كردن دیدگاه خود، به قوانین جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر خلاف قانون جداْ خودداری کنید.2. حتما توجه داشته باید که با کلیک بر روی تصاویر یا دکمه ها میتوانید اطلاعات بیشتری از محصولات به دست آورید. در هنگام خرید این شی زینتی، به برخی عوامل باید توجه نمایید. در اتاقی که نورش کم است، باید لوسترهای شفاف بهکار رود تا کمبود نور جبران شود و استفاده از لوسترهای حبابدار برای این فضاها مناسب نیستند.

اگر وسایل متناسب با اتاق پذیرایی چیده شوند، باید لوستری که برای آشپزخانه استفاده میشود، با لوستر اتاق پذیرایی نیز هماهنگ باشد؛ اما اگر وسایل آشپزخانه مستقل از اتاق پذیرایی باشد، به هماهنگی با اتاق پذیرایی نیازی نیست. در فضای آشپزخانه و میز غذاخوری، استفاده از لوستر بیشتر برای معطوف کردن نور به نقطهای خاص است. لوستر سقفی مدل الیزه 4 یکی از زیباترین لوستر هایی میباشد که تولیدی لوستر هاتف طراحی و تولید نموده که از این محصول میتوان برای روشنایی پذیرایی، اتاق خواب ، راهرو و آشپزخانه استفاده نمود این محصول دارای 3 سرپیچ از نوع E14 (شمعی)میباشد که با نصب لامپ شمعی میتوان نور محیط را تامین نمود کفی این محصول آهنی بوده و دارای آبکاری بسیار مقاوم میباشد. در قسمت انتهایی هر یک از بازو های این لوستر، یک لامپ تعبیه شده است. این مدل لوسترها حس و حال خاصی در فضا ایجاد میکنند و گرمای دلنشینی به فضا انتقال میدهند. توجه به هماهنگی جنس لوستر با جنس وسایل داخل اتاق نیز نکتهای مهم است که باید در نظر گرفته شود.سبک لوستر نیز باید با سبک وسایل داخل منزل هماهنگ باشد. به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب یک لوستر نامناسب بسیار در بد جلوه کردن و نیز شلوغی دکوراسیون منزل شما موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید