انتخاب بهترین نوع لوستر متناسب با سبک خانه

لوستر باید با توجه به ابعاد فضای مورد نظر انتخاب شود. استفاده ازلوسترهای بلند و ریسهای در خانههایی که سقف کوتاهی دارند باعث کوتاهتر به نظر رسیدن سقف میشود. استفاده از لوستر بزرگ و ساده می تواند تاثیر فروانی در زیبایی خانه شما داشته باشد. در مدل رو به بالا ، نور به طرف بالا انتشار می یابد و در نتیجه سقف هم روشن خواهد شد، ولی در مدل رو به پایین نور حاصل به طرف زمین است و سقف تاریک تر از دیگر نقاط اتاق است و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف و به صورت مورب قرار دارند و نور بیشتر به طرفین یعنی دیوارها هدایت می شود. در این صورت می توانید در ابتدای کار استعلام قیمت شفافی بگیرید. اقلامی مانند شید (کلاهک روی لامپ) و در برخی محصولات آویزهای کریستالی امکان حذف و یا اضافه شدن به محصولات را دارا می باشند. اگر سقف مجموعه شما بلند است، می توانید از چراغ های آویز و یا لوسترهایی با زنجیر بلند و چند طبقه استفاده کنید.

این نوع لوسترها دارای انواع تجملاتی و ساده هستند و بیشتر در کافه رستوران ها، محیط اداری و گاهی اوقات اتاق خواب ها استفاده می شود. اگر اتاق نشیمن شما دارای تلویزیون است، میتوانید از نورهای ملایمی که سایه ایجاد نمیکنند استفاده کنید تا هنرمندانه شرایطی شبیه به سینما خلق کنید. این نوع لوسترها دارای حباب بر روی لامپ می باشند. معمولا در این نوع از لوسترها، کلاهکی بر روی لامپ قرار دارد که اگر از پارچه باشد، نور را کاهش و اگر از شیشه باشد، نور را افزایش می دهد. امروزه، سازندگان لوستر از فلزات گرانبهایی مانند کوارتز با تراشکاریهای ظریف و خاص استفاده میکنند.نمونهای از لوسترهای قدیمی در کاخ ورسای فرانسه دیده میشود که با آینهکاریهای خاص طراحی و ساخته شدهاند. در این بین شاید انتخاب یک لوستر مناسب و زیبا بتواند جلوه خاص بیشتری را برای قسمت های مختلف منزل شما به ارمغان بیاورد. این لوستر منحصر به فرد را میتوان در موارد مختلف مخصوصا اتاق خواب و آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید. معمولا این مدل لوستر برای اتاق خواب یا برای خانههایی چوبی مناسب تر هستند.

شما با انتخاب لوستر های دیواری، برخی از چراغ خواب های قدی و یا ایستاده، آباژورهای رومیزی و غیره می توانید منابع نور کم حجم تری نیز برای خانه خود تهیه کنید و آنها را به بخشی جذاب از خانه خود تبدیل نمایید. نوع همخوانی رنگ های گرم و سرد رایج در زندگی ما و البته هارمونی بین آنها می تواند بهترین گزینه را مقابلمان قرار دهد. با این حال لوستر صرفا به عنوان وسیله ای برای روشنایی شناخته نمی شود ، چون اگر این طور بود، می توان با استفاده از یک یا چند لامپ ساده هم به روشنایی دلخواهمان برسیم، بنابراین قرار است با استفاده از لوستر علاوه بر روشنایی به جلوه و شکوه منزل یا محل کارمان بیفزاییم. در این مقاله قرار است در رابطه با لوستر ها، انواع آن ها، کاربرد و نحوه ی استفاده از آن ها صحبت کنیم. امروزه استفاده از سقف های کاذب در منازل یا محل کار بسیار رایج شده است و تعداد زیادی هالوژن روشنایی محیط را تامین می کنند ، بنابراین لوسترنقش کاملا زینتی خواهد داشت. نوع خاصي از اين دست لوسترها، لوسترهاي موزيكال و كنترلي هستند.

لوسترهاي چوبي يا طرح چوب، لوسترهاي ساخته شده از آهن، سرب، برنج و برنز بخشي از انواع لوستر ها از نظر جنس هستند. لازم به یادآوری است که استاندارد ارتفاع سقف اتاق های امروزی از 2.85 تا 3 متر می باشد، اما درباره وسعت آن نمی توان استانداردی در نظر گرفت، چون متناسب با متراژ منزل تغییر خواهد داشت. این گزارش شما را با برخی نکات لازم در خرید این چراغ حیاتی خانه و همچنین قیمت های آن آشنا می کند. لوستر C2970.4-B چراغ آویزی بسیار شکیل برای زیبا پسندان است.این مدل از چهار شاخه برخوردار است که روی هر کدام از شاخهها میتوان تعداد دو عدد لامپ نصب کرد و بین هر شاخه نیز یک تک شاخه هست؛ یعنی در مجموع میتوان از 12 عدد لامپ روی آن استفاده کرد. دیوارکوب ها و همچنین لامپ ها و چراغ های کوچک به جای منابع نوری محدود و جمع و جور می توانند در صورت لزوم روشنایی منزل شما را کامل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید