انواع لوستر – متنوع ترین لوستر های زیبا و خاص متناسب با دکوراسیون منزل

فضایی کوچک به یک لوستر بزرگ نیاز ندارد. بنابراین در هنگام جابه جایی باید به درستی از این گونه لامپ ها محافظت شود. رفع ممانعت در گردش هوا در یخچال و فریزر بدون برفک از طریق ذخیره سازی مناسب مواد غذایی، رعایت حداقل فاصله ۲۵ سانتیمتر بین یخچال و فریزر با دیوارها و یا سایر وسایل اطراف، انتقال ساعات کار واحد های تجاری به ساعات غیر اوج بار، خاموش کردن چراغهای روشنائی و وسائل سرمایشی و گرمایشی ادارات بعد از پایان وقت اداری، آموزش به فرزندانمان برای خاموش کردن مصارف غیرضروری علی الخصوص روشنایی و استفاده از لوله کشی آب گرم بجای مصرف برق برای آب گرم ماشین های لباسشویی نیز نقش مهمی در این مساله دارد. این الگو ابتدا بر اساس آب و هوا و اقلیم کشور و با توجه به میزان متوسط دمای هوا به مناطق مختلف “معتدل یا عادی” و “گرمسیری” تقسیم شده، سپس در راستای نیاز خانوارهای مختلف به استفاده از انرژی برق، وسایلی مانند روشنایی، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، اتو، یخچال و غیره که به طور معمول برای رفاه مورد نیاز بوده، درنظر گرفته شده است.

تنظیم حداقل سرمایش ممکن در یخچال و فریزر، استفاده از دور کند کولر آبی به صورت پیوسته و تلاش برای جلوگیری از هدر رفت سرمای تولیدی می تواند در کاهش هزینه های خانوار نقش اساسی داشته باشد، همچنین با توجه به محدودیت های موجود برای تامین برق لازم است تا همه مشترکان به این مهم توجه ویژه داشته باشند. علاوه بر این کاهش دفعات و مدت زمان باز و بسته کردن در وسایلی همچون یخچال و فریزر، استفاده از لامپهای قابل شارژ در ساعات اوج بار با شارژ آنها در ساعات کم باری، عدم استفاده از حالت آماده به کار(Standby)” در وسایل برقی و قطع جریان برق آنها با کلید قطع کننده در زمان عدم استفاده، انتقال برخی مصارف مانند مصارف لباسشویی، اتو و غیره به ساعات کم بار، استفاده از تایمرهای کنترل هوشمند روشنایی در محیط های عبور و مرور عمومی مثل راهرو، پارکنیگ و راه پله ها و عدم ذخیره کردن مواد غذایی مازاد بر نیاز در یخچال و فریزر تاثیر زیادی در مدیریت مصرف برق دارد. همچنین عدم استفاده از وسایل گرمایشی برقی مانند بخاری برقی و آبگرمکن برقی (مصرف یکدستگاه بخاری برقی ۲۰۰۰وات معادل ۱۰۰ عدد لامپ کم مصرف ۲۰ وات است.)، عدم استفاده از کولرهای گازی (از جمله اسپیلیت) جهت سرمایش و گرمایش و در صورت استفاده از این قبیل وسایل تنظیم درجه دما به ۲۴ درجه سانتیگراد، استفاده از سایه بان برای کولرهای آبی، گرد گیری لامپها و حباب چراغهای روشنائی، کاهش تعداد لامپهای غیر ضروری لوستر و چراغهای روشنایی، استفاده از وسایل برقی با بالاترین بر چسب مصرف انرژی و تنظیم صحیح ترموستات و کنترل صحت نوار پلاستیکی دور درب یخچال و فریزر می تواند در کاهش مصرف برق موثر باشد.

در این بین اما میتوان با راهکارهایی هزینه مصرف برق را کاهش داد، بهره گیری حداکثر از نور طبیعی روز(بویژه با کنار زدن پرده ها در روز)، تعویض لامپهای رشته ای با لامپهای کم مصرف، استفاده از روشنایی موضعی (چراغ مطالعه)، خاموش کردن روشنایی های غیر ضروری و اضافی (اتاقهای خالی) و استفاده گروهی از وسایلی مانند تلویزیون، روشنایی و از جمله موارد تاثیر گذار در این موضوع است. به گزارش سایت طلا ، پنجم دیماه هیئت دولت با استناد به قانون هدفمند کردن یارانهها و اجرای حکم مندرج در بند (ی) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، نحوه محاسبه تعرفه برق مصرفی مشترکان را تعیین و اجازه اجرای آن از اول بهمن را صادر کرده است. ترکیب بدنه فلزی با کریستال و چوب و مواد گوناگون دیگر، تشکیل دهنده لوسترهای سقفی شده اند که بعضا دارای امکان تنظیم ارتفاع شعله نیز میباشند و در گونه هایی دیگر دارای ریموت کنترل برای روشن و خاموش کردن هستند.فلزات آبکاری شده بدنه این لوستر ها را تشکیل میدهند و بعضا از فلز آلومینیم و برنج نیز در آنها استفاده شده که شما میتوانید طرحها و مدلهای مورد نظر خود را در بین آنها بیابید و در منازل خود استفاده کنید.

5-اگر تعداد شاخه ها زوج در نظر گرفته شود و جهت کلیدهای دوپل نیز سیم سه رشته و ترتیب روشن شدن یک در میان در نظر گرفته شود هم میتواند باعث کاهش مصرف برق گردد و هم ظاهری زیباتر در صورت استفاده از لامپ های آفتابی و مهتابی بصورت یک در میان به لوستر میدهد. برخی از صورت ها واضح و برخی محو شده است. بر این مبنا اگر مشترکان برق بتوانند در ماههای گرم سال مصرف خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش داده و به زیر الگوی مصرف برسانند، به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف معادل قیمت تامین برق یعنی ۳۰۰ تومان پاداش گرفته و از دولت بستانکار میشوند؛ البته این در حالی است که دولت در چارچوب الگوی مصرف، برق را به نرخ یارانهای و کمتر از یک سوم این قیمت در اختیار مشترکان قرار میدهد و پاداش کاهش مصرف در زمان پیک و اوج بار شبکه، میتواند تا دو برابر قیمت تامین برق هم افزایش یابد. به گزارش ایسنا، در حال حاضر به میزان ۱۲ هزار مگاوات کمبود برق داریم، حتی اگر تحریمها نباشد و بودجه آن مهیا باشد، اگر دولت امروز بخواهد این مقدار نیروگاه را تولید کند، بین ۵ تا ۷ سال نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار که بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان میشود، به بودجه نیاز دارد تا بتواند این توان را در کشور ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید