انواع لوستر – متنوع ترین لوستر های زیبا و خاص متناسب با دکوراسیون منزل

در زندگی امروزی لوستر به یکی از مهمترین لوازم روشنایی تبدیل شده است که می توان آن را در اکثر خانه ها مشاهده کرد و با توجه به مدل ها و انواع مختلف آن در بازار می توانیم آن را طبق میل و سلیقه خود و البته با توجه به میزان بودجه خود خریداری کنیم. لوسترهای امروزی مدل های مختلفی دارند و با توجه به سبک های مختلف دکوراسیون ارائه می شوند. با استفاده از این مدل لوسترها میتوانید به خانه خود جلوه خاصی ببخشید. این مدل بسیار آسان است، اما برای ساخت آن به تعداد زیادی بطری آبمعدنی نیاز دارید. لوسترهای تهیهشده از کاغذ، پارچه و مهره تنوع بسیار زیادی دارند. برای خانه های مدرن نیز بهتر است از لوسترهای ساده با لامپ هایی که نور متوسط دارند استفاده کرد، این لوسترها متفاوت از لوسترهای سلطنتی هستند و صرفا برای همخوانی با سبک مدرن در سقف نصب می شوند. در این مقاله قرار است در رابطه با لوستر ها، انواع آن ها، کاربرد و نحوه ی استفاده از آن ها صحبت کنیم.

لوسترها نیز مانند هر وسیله ی دیگری با توجه به کاربرد آن ها، جنس شان و نحوه ی نصب و استفاده از آن ها انواع مختلفی دارند. و به همان ترتیب یک فضای مدرن نیاز به یک لوستر مدرن، فانتزی یا مینیمال دارد. این لوستر حالت تزیینی دارد و معمولا در آن از لامپ استفاده نمیکنند. اگر تهیهٔ آنها برایتان ممکن است، این مدل را درست کنید. شما ممکن است چندین میلیون تومان برای اجزای دیگر خانه خود مانند کابینت، رنگ آمیزی دیوار یا کاغذ دیواری یا موارد دیگر هزینه کرده باشید، اما با انتخاب منبع نور اشتباه، تمام این زیبایی ها و هزینه ها هدر می رود. لوسترهایی که در طراحی آنها چوب به کار رفته است، با فضای آشپزخانه و اتاق خواب هماهنگی زیادی دارد زیرا در هر دوی این فضاها، چوب زیادی به کار رفته است. نوآوری به عنوان یکی از ارکان سازنده باور مجموعه، همواره در سرلوحه فعالیتهای نورسازان قرار دارد.

برای خرید لوستر آویز توجه به انتخاب چراغ آویز تکی یا گروهی به اندازه توجه به معیاری مانند ارتفاع سقف ٬ هماهنگ بودن با محیط و دکوراسیون اهمیت دارد. به جای اینکه فقط به این فکر کنید که اتاق شما وقتی لوستر دارد ، به نظرتان می رسد بهتر است موارد ذکر شده را در نظر بگیرید. این لوستر بسیار شیک است و طرفداران زیادی دارد. در لوستر، عجیب و غریب باشد و امکان تمیز کردن بخشهای مختلف آن فراهم نباشد، بعد از مدتی گرد و خاک زیادی به خود جذب میکند و روی میزان پخش روشنایی هم اثرات منفی میگذارد. بهره مند باشید، لازم است که میزان روشنایی در خانه خود را تأمین نمایید. 1- روشنایی لوستر چه میزان باید باشد؟ لوسترهای کوچک که غالبا روشنایی کمتری دارند و در ترکیب شان فلز یا چوب به کار رفته مناسب خانههای مدرن هستند و در مقابل لوسترهای بزرگ، کلاسیک و پرنور که معمولا بلوری و کریستال هستند، هماهنگی بیشتری با دکوراسیون و سبک چیدمان خانههای سنتی دارند.

این نوع لوسترها معولا دارای بدنه برنزی ٬ فلزی٬آلومینیومی٬ دارای کریستال میباشند. این قاشقها بهصورت بستهبندی در فروشگاههای ظروف یکبارمصرف موجود هستند. قسمت انتهایی را بهصورت گرد دور دهانهٔ بطری بچسبانید تا کارتان تمیزتر باشد. این فانوسها معمولا بهصورت آماده در بازار موجود هستند و کاغذ شیرینی را هم میتوانید از لوازم قنادی تهیه کنید. برای ساخت این لوستر به کاغذ شیرینی، چسب حرارتی و یک فانوس کاغذی نیاز دارید. یک لوستر بزرگتر برای یک اتاق جادار مناسب به نظر می رسد زیرا اگر لوستر کوچکی قرار دهید ، در آن منطقه خیلی ریز به نظر می رسد. کافی است سه حلقه در اندازههای مختلف را با ریسمان به هم متصل کنید و یک آویز سبدی درست کنید. یک حلقه آماده فلزی یا پلاستیکی بردارید. درنهایت، دو حلقه را به هم متصل کنید و به شکل لوستر درآورید. این لوسترها از زیبایی بی اندازه ای برخوردار بوده و قابلیت تغییر رنگ لامپ و کم و زیاد شدن نور به وسیله ریموت کنترل را دارند. از انواع لوسترهای مدرن میتوان به لوسترهای LED و SMD و همچنین لوسترهای ریسه ای اشاره کرد. هر چند که لوسترهای طبقاتی و شاخه ای بیشتر توصیه می شوند اما میتوان از لوسترهای بلند و آویزی استفاده کرد که بسیار شیک و جذاب اند.

دیدگاهتان را بنویسید