بهترین لوسترهای مدرن و سقفی مناسب آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی – لیموتاپ

قبل از خرید لوستر مناسب، باید به این س نکته توجه داشته باشید که این لوستر را باید از کجا آویزان کرد. حواستان باشد که رشتهها را بهصورت ضربدری از روی هم رد نکنید. رشتهها را از روی هم رد نکنید. در اول و آخر رشتهها باید مهرهٔ کوچک وجود داشته باشد. حالا رشتهها را دوباره از انتها به حلقهٔ بزرگ میبندیم و گره میزنیم. حالا لامپ و کابل را از آن رد کنید و به سقف بیاویزید. این مدل هم تقریبا مانند قبلی است؛ فقط باید بهجای قلاببافی از نخ کاموا استفاده کنید. تمام این رشتههای قلبی را روی آن وصل کنید. حلقهٔ بیرونی کارگاهها را بردارید و داخلشان را با چسب چوب آغشته کنید؛ سپس هر حلقهٔ بیرونی را به حلقهٔ درونی خودش وصل کنید و پیچ آن را محکم ببندید. یک بادکنک را به اندازه دلخواه باد کنید و روی آن را با کمی روغن چرخخیاطی یا روغن مایع چرب کنید. بعد از خشکشدن، بادکنک را بترکانید و از دهانهٔ پایین لوستر کابل و لامپ را رد کنید. برای مثال در آشپزخانه و دکوراسیون غذایی استفاده از لوستر سقفی باعث میشود فضا کوچکتر بهنظر برسد.

یا برای خانههایی با حال و هوای ساحلی یا روستایی قطعا یک لوستر چوبی با رنگ و رگههای طبیعی چوب بهترین نمای کلی را از دکوراسیون پدید میآورد. لوسترهای امروزی مدل های مختلفی دارند و با توجه به سبک های مختلف دکوراسیون ارائه می شوند. از دیگر دلایل عدم انتخاب لوستر بزرگ برای یک فضای کوچک نظیر اتاق خواب را می توان به عدم تناسب و زشت شدن دکوراسیون منزل اشاره نمود. یکی از شرکت های شناخته شده در زمینه تولید لوازم نورپردازی تزیینی «دارکار» است که می توان آن را اولین طراح، مبتکر و سازنده لوسترهای چوبی در ایران دانست. تا زمانی که حلقه بالایی کامل پر شود، این کار را تکرار کنید. برای ساخت این لوستر میتوانید از قلاببافیهای قدیمیتان استفاده کنید. روش دوم سادهتر است و در آن از یک آویز یا لوستر قدیمی استفاده میکنیم. برای درستکردن این لوستر میتوانید از دو روش استفاده کنید. در روش اول، همهٔ اجزای آن را خودمان درست میکنیم. وقتی به شکل تصویر بالا درآمد، اضافۀ نخ را بچینید و منتظر بمانید تا خشک شود. بازهم نخ را بهحلقهٔ کوچک قلاب میکنیم، ولی این بار برای بهنخکشیدن مهرهها، از این الگو پیروی میکنیم: یک مهره کوچک، یک مهره بزرگ و ادامه میدهیم تا درنهایت ۵ مهره بزرگ و ۶ مهره کوچک داشته باشیم.

معمولا لوستر های مدرن از فرم و شکل خاصی پیروی نمی کنند. تصور اینکه محیط خانه چراغانی و پرنور باشد و دکوراسیون و محیط زندگی شما از زیبایی خاصی بهره مند باشد بسیار لذت بخش است! یعنی هنگام انتخاب نور مناسب برای خانه خود ابتدا باید در نظر بگیرید که در این قسمت چه فعالیت هایی را انجام می دهید و سپس منبع نور و پایه نور مدنظرتان را انتخاب نمایید. در حقیقت قسمت ناهارخوری خانه تنها با وجود یک لوستر شیک و لوکس کامل خواهد شد. در دکوراسیونهای داخل منزل، مخصوصا اتاق نشیمن استفاده از لوسترهای سقفی با نور ملایم باعث میشود تابلوهای روی دیوار برجسته تر شود و هنریتر دیده بهنظر برسد.استفاده از تضاد رنگی لوستر و دکوری که پایین آن قرار گرفته است، میتواند در روشنتر و برجستهتر نشاندادن اشیاء کمک کند. اگر نور برایتان مهم است پس به این فکر کنید که لوستری با چند شاخه، نور کافی فضایتان را تامین خواهد کرد. سپس مطابق شکل روی آن را با روبان، پاپیون، گل و شگوفه تزئین کنید.

در حلقهٔ بالایی، دو سوراخ مطابق شکل ایجاد کنید و سیم را از آن عبور دهید؛ سپس کابل را وارد حلقه کنید، سیم را دورش بپیچید و بهسمت مقابل آن ببرید، از سوراخ رد کرده و محکم کنید. طول سیم باید به اندازهای بلند باشد که بین دو پایه لامپ کشیدگی پیدا نکند. من از شرکت مبلمان دکور ابو گرفتم که تعدادی شمشهای بلوری کم بود.. چه زیبا میشود اگر لوستری پر از گل و روبان داشته باشیم. اما اگر دوست دارید روشن باشد، میتوانید یک کابل و لامپ کوچک روی آن سوار کنید. اگر سقف فضای شما بلند است شما می توانید از لوسترهای بزرگ و حتی چند طبقه نیز استفاده نمایید اما اگر سقف کوتاه است باید لوسترهای کوچک تر و مناسب تر با محیط را تهیه کنید. کار با آنها کمی پیچیدهتر است، اما آقایان از عهده آن برمیآیند! توجه به استانداردهای به کار رفته در لوستر، ریسک دردسرهای بعدی را از دوش شما برمیدارد. امروزه زندگی ما به جریان الکتریسیته یا همان برق گره خورده و نبود آن زندگی غیر قابل تصوری برای ما پدید میآورد. البته تو غیر تخفیف ویژه هم بازم قیمتش خوبه . لوسترهايي چوبي و حباب خور كه ممكن است طرح چوب آن را هم در بازار پيدا كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید