تفاوت چراغ آویز و لوستر چیست؟

از لوستر فانتزی معمولا علاوه بر روشنایی، به منظور المانی دکوراتیو نیز در اتاق خواب، آشپزخانه و سالن پذیرایی استفاده می شود. لوستر برنزی از جمله زیباترین انواع لوستر محسوب می شود که در قسمت های مختلف خانه مانند اتاق خواب، سالن پذیرایی و نشیمن و آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. در اینترنت جستجو کنید، خواهید دید که بهترین لوسترهای چوبی عظیم الجثه هستند و از موادی دور از انتظار مانند عاج گوزن غول پیکر شمالی ساخته شده اند. در ساخت لوستر چوبی فانتزی از آهن، چوب و یا حتی شاخ گوزن استفاده می شود که به اتاق پذیرایی جلوه ای ویژه و خاص می بخشد. لوسترهای فانتزی عموما اشکال متنوع و غیرعادی دارند. استفاده از لوسترهای بزرگ با شاخه ها و لامپ های زیاد نوعی ناهماهنگی در دکوراسیون داخلی ایجاد کرده و به دلیل زیاد بودن چراغ ها مجبور هستید تعدادی از آن ها را باز کرده که این امر باعش کاهش زیبایی و جذابیت نمای لوستر می شود. اگر فضای شما کوچک است باید از لوسترهای کوچک با چراغ های کم استفاده کنید. اول از همه ، بیایید بشناسیم که چراغ آویز و لوستر چیستند. در مقابل برای سقفهای بلند یا ساختمانهای دوبلکس میتوانید از لوسترهای آویز و بلند و چند شاخه استفاده کنید تا فضای موجود زیباتر از آنچه هست دیده شود.

شما میتوانید با مراجعه به فروشگاه سایت، از میان محصولات متنوع و پرطرفدار سایت انتخاب های خود را مشخص نموده، و بصورت آنلاین اقدام به خرید نمایید. هنگامی که در مورد خطوط چوبی لوستر فکر می کنید، لوسترهای کلاسیک قیمتی و لوکس را به خاطر بیاورید اما مطمئن شوید تصویر ذهنی شما از این لوستر تصویری ساده و بی تجمل نباشد. همچنین می توان برای برخی فضاها نیز از مدل های تلفیقی استفاده شود اما قبل از هر چیزی باید سبک دکوراسیون منزل را مشخص کرد و سپس به بازار مراجعه شود. امروزه حتی از روشی به غیر از شکار حیوانات می توان به نتایجی تاثیرگذار رسید، شما می توانید از مواد دست ساز مناسب، شاخه های درخت و هر چیز دیگری که حس طبیعت را منتقل می کنند، استفاده نمائید. اگر از لوستر طلایی کریستالی خوشتان می آید، رضایت شما را جلب می کند، پخش نور خوبی دارد و به دلیل رنگ و کریستال، شدت نور بیشتر می شود.

اینکه لوستر قرار است در چه مکانی نصب شود و آن مکان چه میزان نوری نیاز دارد موضوع بسیار مهمی است. میزان بزرگی فضای اتاق و ارتفاع سقف دو فاکتور بسیار مهمی هستند که در این شرایط باید مد نظر قرار داد. برای طراحی شکل لوستر مدرن قانون خاصی وجود ندارد، اما اگر بخواهیم لوسترهای اتاق ناهارخوری را در نظر بگیریم، به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال راه حلی امروزی با طرح های براق، شفاف و جزئیات کم باشید. صد سال پیش، تنها از شمع بر روی لوسترها استفاده می شد اما امروزه سیستم برقی جایگزین شمع ها شده و از این رو لوسترها عمر بیشتری دارند. مجنمع تولیدی، صنعتی و بازرگانی “نورسازان” در سال ۱۳۷۰ با نام “نورریزان” به صورت رسمی فعالیت خود را در صنعت لوستر و چراغهای تزئینی آغاز نمود. به فروشگاه الکترونیک و تجهیزات برقی بروید و برای خود یک تستر مدار الکتریکی خریداری کنید. در انتخاب رنگ لوستر و آویز از ابتدا دقت کنید تا در مدت زمان کوتاهی مجبور به تعویض آنها نباشید. برای طراحی یک فضای سنتی نصب یک لوستر با رنگ طلایی یا نقرهای، میتواند انتخاب هوشمندانهای باشد. حتما پیش از خرید لوستر به جنس بدنه و رنگ آن توجه کنید.

لوسترهایی که در اتاق های خانه از اتاق پذیرایی گرفته تا اتاق خواب و آشپزخانه نصب می شوند، می توانند با انواع رنگ ها که جوابگوی پرهزینه ترین دیزاین های امروزیی هستند، انتخاب شوند. همانطور که اشاره کردیم لوسترها از نظر جنس، طراحی، کاربرد و تعداد شاخهها دارای انواع مختلفی هستند. لوستر ریسه ای نمونه ای دیگر از انواع لوستر زیبا می باشد که می توان از آن در نورپردازی خانه استفاده کرد. با این وجود نمی توان گفت این لوستر ها قدیمی و دمده خواهند شد، به دلیل این که می توان اذعان داشت همواره افراد زیادی وجود دارند که علاقمند به سبک کلاسیک در منزل خود هستند. این گروه از لوستر را حتی می توان در محیط های کاملا کلاسیک نیز به کار برد و جلوه مناسبی را برای سقف فراهم نمود. از این نوع لوستر در گذشته در سبک کلاسیک استفاده می شد، اما امروزه نمونه های مدرن و جدیدی از لوستر برنزی نیز به بازار آمده و خود را درکوراسیون های مدرن نیز جای داده است. واضح است که نصب یک لوستر جمع و جور در خانه کاری نیست که افراد عادی از آن بر نیایند اما اگر می خواهید لوستر را بالای میز ناهارخوری نصب کنید، از کسی کمک بگیرید تا کار ظرف چند دقیقه انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید