راهنمایی خرید 5 مارک بهترین لوستر کریستالی چوبی و مدرن – کافه راهنما

بدون شک فضایی با سقف چوبی و حال و هوایی روستایی با یک لوستر سبک روستایی بهتر و کاملتر خواهد شد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی از لامپهای برقی برای تأمین نور لوستر استفاده شد که تاکنون ادامه دارد.پس از چوب و آهن، در لوسترهای اولیه از فلز برنج برای تهیه لوستر استفاده شد. مثلا در فضاهایی که نیاز به لوستر پذیرایی شیک و سلطنتی دارید می توانید از انواع آویز و لوستر کریستالی استفاده کنید. فقط توجه به زیبابودن لوستر مهم نیست؛ بلکه توجه به اصول نورپردازی بسیار مهمتر است و انتخاب لوستر نامناسب یا بیتوجهی به مبحث نورپردازی ممکن است تأثیر منفی بر زیبایی دکوراسیون منزل بگذارد.برای اینکه اتاق خواب فضای شیک و رمانتیک داشته باشد، باید نورپردازیاش مناسب باشد. سپس با توجه به سلیقه و بودجه خود میتوانید لوستر مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما باید بدانید که برای نورپردازی خانه خود حتما نباید لوسترهای بزرگ و سنگین را تهیه فرمایید. امیدواریم این مطلب برای انتخاب لوستر مناسب به شما کمک کرده باشد. چراغهای آویز برای راهروهای دارای سقف بلند انتخاب مناسبی هستند. به طور مثال اگر برای مطالعه یا کارهای دستی و هنری خود به منبع روشنایی نیازمندید قطعا یک لوستر مرکزی انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود چرا که برای انجام کارهای دقتی، نوری متمرکز مانند چراغ رومیزی آباژور کارآمدتر خواهد بود.

چون در انتخاب آنها لازم است به چند فاکتور مهم توجه شود تا انتخاب مناسبی داشته باشید. به مثال زیر توجه کنید. برای اینکه تمیز کردن کریستالها به خوبی انجام گیرد محلولی از آب و الکل تهیه کنید سپس با یک دستمال بدون پرز، گرد و غبار را بزدایید. هر یک از لوسترها و کالاهای روشنایی با متریالی خاص طراحی و ساخته میشوند که در واقع این متریال سبک لوستر را به طور دقیقتر مشخص میکنند. لوسترها نیز همچون سایر لوازم نیاز به مراقب و نگهداری دارند البته مراقبت از آنها بسیار ساده است تنها کافیست هر چند وقت یکبار کریستالها و یا بدنه لوستر را تمیز کنید. مراقبت: آیا از نحوه مراقبت و نگهداری لوستر آگاهی دارید؟ بهطورکلی اصول نورپردازی در منزل و نحوه انتخاب لوستر مناسب نیازمند رعایت نکاتی است که درادامه به آن اشاره میکنیم. بعد از خرید لوستر دیواری مورد نظرتان برای آشنایی با نحوه نصب لوستر دیوارکوب کار ئشواری در پیش ندارید و نصب آن از نوع سقفی آسانتر است.

اما در مقابل اگر برای تامین روشنایی عمومی فضای مورد نظرتان به یک منبع روشنایی یا نقطه کانونی زیبا نیازمندید حتما یک لوستر سقفی برای شما انتخاب صحیح و مناسبتری است. اگر لوستری با اندازه مناسب تهیه نکنید، دیگر اهمیتی ندارد که لوستر شما به چه اندازه زیباست. اگر خانه شما مدرن است، از لوسترهای کوچک و اسپرت که روشنایی کمتری دارند و در ترکیبشان فلز یا چوب به کار رفته است استفاده کنید. لوسترها سبک شخصی و سلیقه شما را به نمایش میگذارند و اگر دقت کنید، این منابع روشنایی چشم نواز، سادهترین راه برای تغییر در فضای شما هستند. لوسترها از مواد مختلفی برای استفاده در دکوراسیون منزل یا اداره ساخته می شوند. البته می توانید از لوسترهایی که لامپ هایشان دارای پوشش است نیز استفاده کنید تا میزان نور خروجی را کنترل کنید. اگر سقف خانه تان دارای تزیینات زیاد مثل گچبری است، بهتر است لوستر انتخابی شما ساده و بدون شلوغی باشد.

ولی اگر شما هم زیبایی و هم کارایی را مد نظر دارید ،لوستر های مختلفی هستند که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید. اگر سقف خانه شما کوتاه است، به آن لوستر آویزان نکنید، زیرا باعث می شود سقف، کوتاه تر از آنچه هست به نظر آید. لوستر سنگین تر از 23 کیلوگرم نیاز دارد تا با سازه خانه نگه داشته شود. ۶۵ سانتیمتر دارد و وزن آن ۵.۴ کیلوگرم است. آنچه در ادامه می آید، نکاتی است که دقت به آنها در هنگام انتخاب و خرید لوستر، باعث می شود از خرید خود راضی باشید. لوسترهای کریستالی سنگ در جاهایی از تاریخ بهچشم میخورد که فرانسه در تولیدشان پیشگام بوده است. برای رسیدن به لوستری متناسب با فضا، تنها کافی است اندازه طول و عرض اتاقتان را بدانید و دو عدد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید. برای اتاق خواب نیز لوستری متناسب با فضا خریداری کنید. با شناخت سبکهای مختلفی که لوسترها دارند راحتتر میتوانیم مدل متناسب با سبک دکوراسیونمان را انتخاب کنیم. این قانون برای تمامی لوسترها به خصوص چراغ آویز باید رعایت شود. در میان انواع لوستر مدرن، مدل های صنعتی که از چراغ های زرد و نارنجی ادیسونی استفاده میکنند از جمله جذاب ترین مدل ها به شمار میروند.

دیدگاهتان را بنویسید