راهنمای خرید لوستر

این لوستر کریستالی نه تنها نور و روشنایی بلکه حس کنجکاوی و گفتگو را برمی انگیزد. دوران بین سال های 1715 میلادی تا زمانی که لویی پانزدهم در سال 1723 میلادی به سن قانونی حاکمیت رسید را دوران ریجنسی نیز می گویند. طراحی منحصر به فرد مهمترین ویژگی محصولات دارکار است که به دلیل استفاده از فناوری های روز و استفاده از ایده های خلاقانه در دپارتمان طراحی این شرکت می باشد. لوسترهای چوبی به دلیل استفاده از چوب در ساختار آن از قیمت مناسب تری نسبت به سایر لوسترها برخوردار است. حفظ و نگهداری این لوسترها ساده تر و آسان تر است و از لحاظ بصری نسبت به لوسترهای کریستال کنترل نور بیشتری دارند. این دوره از تاریخ فرانسه، متعلق به پیش از وقوع انقلاب کبیر است و در این دوران سکولاریسم در این کشور کم کم در حال گسترش بود و همنیطور جمعیت افرادی که امروز به آنها بورژوازی یا طبقه متوسط گفته می شود، به تدریج افزایش می یافت.

به تدریج در همان زمان با تغییری که در سلیقه و ذائقه زیبایی شناسی پدید آمد به واژه ای محترم و بدون بار تحقیرآمیز و کنایی تبدیل شد. روکوکو از ترکیب کنایه آمیز دو واژه rocaille (اثر سنگی) و barocco (دوره باروک) ایجاد شد که به طور تحقیرآمیزی به سلیقه رایج هنری عصر سلطنت لویی پانزدهم اشاره دارد. استفاده از اشیایی که اطرافشان دارای انحنا است در سال ۲۰۲۲ رایج شده است. استفاده از وسیلههایی از جنس چوب یا دارای طرح چوب از ترندهای دیگر سال ۲۰۲۲ است. نور مناسب محیط باعث میشود تا اشیا از نظر حجم و رنگ به بهترین و زیباترین شکل جلوه کنند. همینطور پیروان سبک نقاشی روکوکو برای تزئین فضا از آینه استفاده می کنند. این لوسترها باید به نحوی انتخاب شوند که شاخه های آن در جهات مختلف پخش شده باشند و فضای بالای مبل های سلطنتی را روشن کنند. در مدل رو به بالا ، نور به طرف بالا انتشار می یابد و در نتیجه سقف هم روشن خواهد شد، ولی در مدل رو به پایین نور حاصل به طرف زمین است و سقف تاریک تر از دیگر نقاط اتاق است و در مدل سوم شاخه ها به موازات سقف و به صورت مورب قرار دارند و نور بیشتر به طرفین یعنی دیوارها هدایت می شود.

هنرهای دکوراتیو سبک روکوکو که معمولا به آن سبک باروک متاخر نیز گفته می شود، برای دوران کوتاهی پیش از گسترش سبک نئوکلاسیسیم، در جهان غرب رونق گرفته بود. معمولا آنها با چوب، فلز، شاخ و برگ درختان یا حتی شاخ حیوانات ساخته میشوند. بیشتر مردم در این قسمت از خانه مشغول غذاخوردن میشوند و با یکدیگر به گفت و گو مینشینند. استفاده از رنگهای شاد برای حفظ روحیه مردم در دوران کرونا و خوشبینی به آینده بسیار کارساز است. یکی از بهترین مثالها در هنر روکوکو با آثار نقاش معروف فرانسوی ژان – آنتوان واتئو آغاز شد. در ادامه معرفی انواع لوستر به لوستر کریستالی که به نام لوستر مارپیچ معروف است میرسیم. در این زمان ابعاد آثار هنری کوچکتر شد. با گذشت زمان طراحی لوسترها پیشرفت کرد و لوسترهای پر زرق و برق و بزرگ که شمعهای زیادی روی آن قرار میگرفت، ساخته شد. آینه در این حوزه هنری همچنین برای بزرگ تر جلوه دادن فضا و همینطور نورپردازی نیز کاربرد دارد.

رنگهای استفاده شده در این قسمت از خانه در شاد شدن اعضای خانه بعد از یک روز کاری تاثیر زیادی دارد. این سبک هنری از نوعی سبک دکوراسیون فرانسوی به نام روکایل الهام گرفته است. همینجا لازم میدانیم که ذکر کنیم برای تغییر دکوراسیون خانه خود احتیاجی نیست از لوازم گرانقیمت استفاده کنید. سبک روکوکو متعلق به گونه ای از هنر و معماری است که از کشور فرانسه در میانه قرن هجدهم آغاز شد و ویژگی اصلی این سبک استفاده از تزئینات ظریف ولی قابل توجه است. سبکی در هنر و معماری است که مشخصه آن درخشندگی، شکوه و نشاط است که در فرانسه آغاز شد. در این دوران اشیاء کوچک و کاربردی روزمره نیز مانند لوستر و کاسه سوپخوری، از نظر طراحی مورد توجه قرار گرفتند. از دیگر ویژگی های این سبک استفاده از فرم بیضی برای طراحی فضاهاست. اکثر فرم ها به حالت S و یا C انگلیسی می باشد. در روکوکو دیوارها و سقف ها با استفاده از ترکیب بندی و فرم های منحنی تزئین می شدند. سطح بادکنک را با روغن چرخخیاطی کمی چرب کنید تا چسب چوب به آن نچسبد و بعد از ترکاندن بادکنک، لوستر وا نرود. شما گاهی اوقات می توانید در بعضی از وب سایت های فروش چراغ تخفیف پیدا کنید اما در اغلب موارد، بهتر است این لوسترها را از فروشگاه های معتبر شرکتی خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید