سپس آنها را بهصورت نوارهایی ببرید

قبل از انتخاب لوستر از خود بپرسید که سقف اتاق کوتاه است یا بلند. برای خرید لوستر یا آباژور و حتی چراغ خواب می توانید به فروشگاه آفتاب دکور اعتماد کنید. این اعداد ابتدا و انتهای بازه ای می باشند که می توانید برای ارتفاع لوستر در نظر بگیرید. رفته رفته این شمع ها کنار گذاشته شدند و چراغ های نفتی و سپس لامپ های الکتریکی جایگزین آن ها شدند. اگر هم بخواهید لامپ دیگری بهجای آن ببندید، ظاهر یکدست و زیبای لوستر را خراب خواهد کرد. اگر مجموعه شما تلفیقی از هر دو سبک است، از لوسترهای خنثی استفاده کنید. اگر این سبک را میپسندید ولی به نور زیاد در خانه علاقه دارید، باید نور این لوسترها را با دیوارکوب و هالوژن و… این لوستر به صورت 3 شعله سقفی ساخته و روانه بازار شده است. اگر در خانه از چراغهای هالوژن سقفی هم استفاده میکنید، میتوانید لوستری انتخاب کنید که تعداد لامپ کمتری داشته باشد.

توجه داشته باشید که اگر گرد و غبار روی کریستالها باشد و یا جنس لوستر مرغوب نباشد، نور بهخوبی منعکس نخواهد شد. برخی از این مراکز لوستر فروشی، مشاوره آنلاین خرید لوستر را با توجه به سبک دکوراسیون داخلی ارائه میدهند که مشتریان میتوانند از این امکان استفاده کرده و خرید بهتری داشته باشند. جنس بدنه این لوستر از برنج است و وزنی معادل ۳ کیلوگرم دارد. بدنه این چراغ از نی های الومینیومی حکاکی شده و شکیل، مقاوم و ماندگار تشکیل شده است. این لوسترها هم بیشتر برای دکوراسیون سنتی مناسب هستند. لوستر کلاسیک یا سنتی معمولا بدنهای از جنس طلا، نقره، مس، برنج و یا چوب دارد. این لوسترها برای خانههایی که دکوراسیون سنتی و کلاسیک دارند مناسباند. این مسئله کاملاً به سلیقه و ترجیح شما بستگی دارد. ترکیب این نورها با هم موجب زیباتر به نظر رسیدن خانه و دکوراسیون آن خواهد شد. این لوستر نقطه کانونی ایده آلی بر بالای میز نهار خوری شما محسوب می شود اما می تواند همان تاثیر را در لابی یا اتاق نشیمن شما بگذارد. این لوسترها انتخاب مناسبی برای نصب بالای میز غذاخوری یا وسط سقف آشپزخانهها هستند. در آشپزخانه به لوستری نیاز دارید که نور را به یک نقطۀ خاص (معمولاً میز غذاخوری) معطوف کند.

برای مطالعه هم میتوانید از نور آباژورها یا دیوارکوبها استفاده کنید. اینکه لوستر شما حبابدار باشد یا بدون حباب نیز، در میزان و نحوۀ نورپردازی تأثیر مستقیم دارد. وجود این طرحها تأثیر مثبتی روی میزان پخش نور خواهد داشت. شکل قرار گرفتن لامپها تأثیر زیادی در میزان و نحوۀ نورپردازی لوسترها دارد. اگر به نور بیشتری در آشپزخانه نیاز دارید، میتوانید چند لوستر آویزی با فاصلۀ کم را کنار هم نصب کنید. لوسترهای آویزی نور را روی نقطهای خاص متمرکز میکنند و جلوۀ زیبایی به محیط خواهند داد. مهم ترین هدف از به کارگیری این مدل لوسترها در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای موردنظر علاوه بر روشنایی و حجم نور و درخشندگی بالا، زیبایی بسیار زیادی است که این نوع از لوسترها به محیط اطراف هدیه می کنند. شاخهها و ستون فلزی این چراغ آبکاری با کیفیت دارند. البته توجه داشته باشید که لوستر های ریسه ای با وجود کریستال و شیشه های زیاد نور زیادی را از خود منتشر نمیکنند. با توجه به این نکته که درخشندگی بسیار چشم نوازو جلوه زیبایی که کریستال به دکوراسیون داخلی می دهد، در طراحی تمام سبک های طراحی و ساخت این لوسترها از کریستال استفاده می شود. این لوسترها نور را روی سقف متمرکز میکنند و چشم شما در هنگام استراحت اذیت نخواهد شد.

یکی دیگر از انواع لوستر ها که امروزه بسیار پر طرفدار هست لوستر های کنترلی می باشند که این لوستر ها از لامپ های ال ای دی بهره می برند و با استفاده از کنترل از راه دور شما می توانید شدت نور و رنگ آن را تغییر دهید و بسیاری از لوستر ها در انواع سبک ها ممکن است همچنین سیستمی را داشته باشند و قیمت لوستر سقفی کنترلی به ابعاد و نوعی که انتخاب می کنید بستگی دارد. حباب آن دسته ای از کریستال های آویز درخشان را نشان می دهد که هنگامی که روشن است سایه خال خالی زیبایی ایجاد می کند. در کنار توجه به زیبایی لوسترها، میزان و نحوۀ نورپردازی آنها بسیار مهم است. بنابراین در هنگام خرید لوستر، علاوه بر توجه به جنس، رنگ و زیبایی ظاهری، به جهت قرار گرفتن لامپها هم توجه کنید. لوسترهای آشپزخانه: این نورافشان ها در سایز های مختلف برای نصب در آشپزخانه ها ساخته شده اند و جلوه زیبایی را به آشپزخانه می­دهند و انتخاب نوع این نورافشان ها نیز مبنی بر اندازه آشپزخانه و میزان ارتفاع سقف آشپزخانه صورت می­پذیرد. زیباترین و شیک ترین لوستر موجود در بازار اگر در محیط مناسبی استفاده نشود، هیچ کاربردی نداشته و جلوه و زیبایی خود را از دست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید