فوت و فن انتخاب لوستر

در نتیجه وقتی میخواهید یک لوستر شیک، زیبا و دلربا تهیه کنید حتما به فرم قرار گرفتن لامپها هم دقت داشته باشید تا به اهدافی که در نورپردازی دارید حتما برسید. لوسترهای کریستالی میتوانند نور را منعکس کنند و باعث پراکننده کردن نور و در نتیجه روشنایی بیشتر می شوند. اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن از فضاهایی هستند که علاوه بر اعضای خانواده مهمانها نیز در این فضا تردد دارند پس بهتر است لوستری خاص و کریستالی انتخاب شود. به طور کلی ارتفاع ایده آل لامپ برای اتاق شما بین 60 تا 75 سانتی متر است. در بین انواع لوستر میتوان لوستر کلاسیک را نیز نام برد این مدل لوستر ها طرفداران خاص خود را دارد و قرن هاست که مورد پسند قشر پولدار جامعه هستند. بعضی از این سبک لوسترها به شکل یک حلقهی دایرهای فلزی هستند که درون آن لامپ کارگذاشته شده است و ریسهها دور تا دور حلقهی فلزی را پوشاندهاند. در لوستر های فانتزی خبری از نقش و نگار و کریستال نیست و بیشتر از تنوع رنگ ها و خلاقیت در ساختن آنها استفاده شده است. آویزهایی به شکل ریسه از جنس کریستال و شیشههای مخصوص به آنها آویزان شده است. البته انواع زیادی از آنها وجود دارند.

هم چنین در ساخت لوستر های مدرن هیچ محدودیتی در استفاده از متریال وجود ندارد یعنی شما می توانید از هر متریالی مانند چوب، فلز، پلاستیک و … اما ، برای کمک به شما در دریافت ایده قبل از مشاوره با ما ، در اینجا مواردی ذکر کردهایم که شما می توانید با درک آن لوستر یا چراغ آویز را انتخاب کنید. لوستر فانتزی از زیباترین انواع لوستر هاست که در آن ترکیبی از خلاقیت هنر و اشکال هندسی نهفته است. همانطور که میدانید طرح و مد، روز به روز مسیر پیچیده تری را طی میکند و ممکن است هر نوع جنسی در هر سبک لوستری عرضه شود. لوستر های ریسه ای در انواع طرح و مد عرضه میشوند که همه از جنس کریستال و شیشه هستند. امروزه لوستر هایی در طرح آباژور عرضه میگردد که به صورت سقفی آویزان می شوند و آباژور را نیز در دسته ی انواع لوستر ها قرار داده اند. فقط توی مونتاژش یکم مشکل داشتم که پشتیبانیشون خیلی خوش برخورد راهنماییم کرد و فیلم آموزش نصبشو دیدم توی آپارات.خیلی راضی ام. از انواع لوستر شیک در دکوراسیون میتوان به لوستر شیشهای اشاره کرد.

قبل از بررسی جنبه های فنی نورپردازی، باید تصمیم بگیرید که آیا چیدمان خانه شما سنتی است یا خیر، طراحی داخلی و دکوراسیون خانه جدید را دوست دارید. امروزه شاهد این قضیه هستیم که به علت تنوع در رنگ ها و مدل های مختلف انتخاب این قبیل محصولات برای مردم کمی دشوار شده است. در صورتی که می خواهید جعبه لوستر سقفی را به طور کامل تعویض کنید، لوستر را با احتیاط پایین بیاورید و مدت زمانی را صرف کنکاش سیم های داخلی کنید. لوسترهای فضای باز و یا بزرگ، از مدل های کریستالی و فانتزی برخوردار بوده و اگر می خواهید دکوراسیون هایی مینیمال و جذاب داشته باشید، از لوسترهای بلند ولی کوچک می توانید استفاده کنید. لوستر فانتزی برای خانه های سبک مینیمال و مدرن با رنگ های خنثی بسیار مناسب است. لوستر های کوچک و فلزی و چوبی در سبک های مدرن مناسب خانه هایی با دکوراسیون مینیمال و فانتزی هستند و در عوض لوستر های کریستالی و کلاسیک مناسب خانه هایی با دکوراسیون سنتی و یا کلاسیک هستند. این نکته بسیار مهم است، سبکی از لوستر را انتخاب کنید که با سبک دیزاین و دکوراسیون داخلی منزل شما همخوانی داشته باشد. لوستر چراغ آویز یکی از انواع لوستر هاست که محبوبیت زیادی در میان طرفداران مدرن پسند ها دارد.

قابل ذکر است که امروزه لوستر فانتزی بیشتر از هر نوع لوستری محبوبیت دارد. لوستر دیوارکوب امروزه در بین مردم بسیار طرفدار پیدا کرده است. به دلیل اینکه در هر دوی این فضاها وجود دارد، از درختان زیادی استفاده می شود و همچنین تعادل بین فضا و وسایل روشنایی برقرار می شود. البته توجه داشته باشید که لوستر های ریسه ای با وجود کریستال و شیشه های زیاد نور زیادی را از خود منتشر نمیکنند. از خاصیت های لوستر کلاسیک نور و روشنایی زیاد آن است و به همین دلیل وجود یک لوستر کلاسیک بر روی یک میز غذاخوری سلطنتی بزرگ فوق العاده است. البته دیوار کوب ها در هر دو سبک مدرن و کلاسیک عرضه میشوند و برای هر نوع سبک خانه ای مناسب است. دیوار کوب ها نیز جزئی از انواع لوستر به شمار می آیند. قابل ذکر است که بگویم لوستر دیوار کوب به سبکی گفته میشوند که به دیوار آویزان می شوند. سبک خاص این لوستر، استفاده از آن را برای هر محیطی ممکن ساخته است.

دیدگاهتان را بنویسید