فوت و فن انتخاب لوستر

البته در اینصورت بهتر است یک نور مکمل ملایم هم در اتاق داشته باشید و برای زمانهایی که نمیخواهید لوستر را روشن کنید از آن کمک بگیرید. برای خرید اینترنتی لوستر مدرن به وبسایت خوگر مراجعه کنید. لوستر سقفی ریسهای انتخاب مناسبی برای خانههایی به سبک مدرن است. این وسیله تزیینی باید بر اساس نوع دکوراسیون داخلی منزل که می تواند به سبک مدرن، سنتی و یا سلطنتی باشد انتخاب شود. توجه به هماهنگی جنس لوستر با جنس وسایل داخل اتاق نیز نکتهای مهم است که باید در نظر گرفته شود.سبک لوستر نیز باید با سبک وسایل داخل منزل هماهنگ باشد. رنگ و بویی از طبیعت را میتوان در لوستر سبک روستایی مشاهده کرد. نمونهای از لوسترهای اولیه شیشهای را میتوان در کاخ دولما باغچه ترکیه دید که با داشتن لوسترهای شیشهای بسیار زیبا از معماریهای زیبای ترکیه محسوب میشود. محل نصب لوستر میتواند در قسمت مرکزی باشد؛ ولی میتوان آن را در هر جای اتاق خواب نصب کرد.

لوستر یکی از عناصر مهم طراحی دکوراسیون داخلی هر خانهای است. این برند بزرگ، مجموعهای بینظیر از لوستر فرانسوی و ایتالیایی را گرد هم آورده است تا همه اقشار بتوانند به کالای روشنایی با کیفیت و طراحی خاص دسترسی داشته باشند. دیگر لوسترهای اولیه در کلیسای نتردام پاریس بهچشم میخورد که معماری خاص و نورپردازیشان بینظیر است. جنس لوسترهای اولیه چوبی بود و برای روشنکردن آنها ابتدا از شمع و سپس از گاز فاضلابها استفاده میشد. فلز برنج ابتدا در ساخت لوسترهای فلاندر هلندی بهکار رفت که در ساخت آنها از طرحهای گلدار استفاده میشد. تاریخچه استفاده از لوستر به حدود هشت قرن قبل و تاریخچه ساخت لوسترها به قرن پانزدهم برمیگردد که در کشورهایی مانند هلند، فرانسه، ایتالیا و انگلیس استفاده میشد. تمام اجزا رو باید خودمون بهم وصل کنیم.گفتن با هشت سرپیچ ولی شش سرپیچ داشت لامپ نزدم. حالا با توجه به این اطلاعات و مطالب ذکر شده ما باید بتوانیم تعداد لامپ ها و لوستر مطلوب فضای خانه خود را محاسبه و تعیین کنیم. اما در مقابل اگر برای تامین روشنایی عمومی فضای مورد نظرتان به یک منبع روشنایی یا نقطه کانونی زیبا نیازمندید حتما یک لوستر سقفی برای شما انتخاب صحیح و مناسبتری است. اگر می خواهید ظاهری خیره کننده، زیبا و جذاب برای اتاق ها، خانه ها و سالن های خود ایجاد کنید مسلما لوستر های کریستالی می توانند بهترین انتخاب برای شما باشند.

این گروه از لوستر را حتی می توان در محیط های کاملا کلاسیک نیز به کار برد و جلوه مناسبی را برای سقف فراهم نمود. پراکنده نمودن این حجم نور، خود بهتنهایی جلوه بصری فوقالعادهای را به مکانهای مختلف میبخشد. امروزه، لوسترها در شکلها و اندازهها و طرحهای مختلف تولید میشوند. همچنین در رنگهای کرومی، طلایی، برنزی یا آنتیک تولید میشوند. مجموعه بزرگ پارس نوران شرق، وارد کننده و تولید کننده انواع لوستر و کالای روشنایی است. بنابراین باید نه آنچنان بزرگ باشد و نه خیلی کوچک و ارتفاع آن باید به نسبت میز شما تنظیم شود. برای مثال لوستر کوچک در فضایی بزرگ، انتخاب معقولی نیست زیرا نور کم در فضا پخش میشود و محیطی دلگیر خواهید داشت. شما می توانید از این لوسترها به عنوان جایگزینی برای تیره یا روشن کردن نقطه ای از فضای کتابخانه یا اتاق ناهارخوری استفاده کنید و یا از ترکیبی شفاف که نور را در سراسر اتاق یکسان منتشر می کنند، استفاده نمائید. در نوع دوم بیشتر فضای پایین لوستر روشن می شود و در آخر نوع سوم این لوستر دیوارها و فضای داخلی سالن نیز از روشنایی کافی برخوردار می شوند.

18- برای فضاهای آشپزخانه و اتاق خواب معمولاً از لوسترهای با سایز کوچکتر استفاده میشود و به دلیل استفاده بیشتر از چوب و فلز در این فضاها لوستری که برای آن انتخاب میشود هم بهتر است از همین جنس باشد. معمولا اتاق نشیمن فضایی است که بیشتر از سایر اتاق ها مورد استفاده قرار میگیرد بنابراین نورپردازی آن نیز اهمیت خاصی دارد. در هنگام خرید لوستر برای پذیرایی باید به برخی نکات توجه خاصی داشته باشید. برخی از محصولات بر اساس نوع متریال و جنس ساخته شده نیز دسته بندی میشوند. اهمیت تناسب لوستر با دکوراسیون به حدی زیاد است که برخی معماران اعتقاد دارند برای انتخاب سبک لوستر، به سبک آباژورهای احتمالی خانه نیز توجه کنید. بدون شک فضایی با سقف چوبی و حال و هوایی روستایی با یک لوستر سبک روستایی بهتر و کاملتر خواهد شد. چراغهای سقفی 2 مدل، با قاب و بدون قاب دارند. دقت کنید که لوستری که انتخاب می کنید جدید، به روز و زیبا باشد و در عین حال با چندین مدل دکوراسیون همخوانی داشته باشد تا در صورت تعویض پرده و مبلمان، مجبور به تعویض لوستر نباشید. با وجود تنوع زیاد در انواع لوستر، لازمه طراحی زیبا و جذاب توجه به اصول نورپردازی در منزل و نحوه انتخاب لوستر مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید