فوت و فن انتخاب لوستر

لازم به ذکر است که یکی از جدید ترین انواع لوستر ، لوستر با فرم چند وجهی می باشد. اما اگر سقف کوتاه است باید متناسب با ارتفاع لوستری را انتخاب کنید که سرگیر نباشد و حداقل ارتفاع 2 متر را از زمین داشته باشد. اگر خانهتان کوچک و تکخواب است، اتاق خوابتان حالت چندمنظوره پیدا میکند و خیلی وقتها مجبور میشوید برای مطالعه کردن، کار با لپتاپ و کارهای دیگر هم از آنها استفاده کنید. اگر اتاق خوابتان دقیقا با نامش هماهنگی دارد و فقط برای خوابیدن و استراحت مورد استفاده قرار میگیرد، بهتر است از لوسترهایی با حباب یا کلاهک سربالا استفاده کنید تا تمرکز نور بیشتر روی سقف باشد و نور مستقیم و شدید روی تخت نیافتد. معمولا وسایل چوبی رنگهای متفاوتی دارند و با کمی گشتوگذار در بازار میتوانید لوستری را که رنگ چوب آن با وسایل اتاقتان هماهنگ است پیدا کنید. همچنین لوستر در آن زمان نمادی از ثروت نیز به شمار میرفت و فقط افراد ثروتمند و اشرافی قادر به تهیه آن بودند. با مطالعه ی این مطلب، با نقش لوستر در نورپردازی منزلتان بیشتر آشنا می شوید و راحت تر می توانید در مورد میزان روشنایی مورد انتظار از آن تصمیم بگیرید.

اگر فکر میکنید تنها هدف از خرید لوستر جنبه زیبایی و تجملاتی آن است، سخت در اشتباهید. به عنوان مثال ممکن است صفحه های فلزی با طرح های کاملا مدرن از آن آویز بوده و یا کریستال های کوچک و بزرگ با شیوه های گوناگون در کنار هم شکل گرفته باشند. می توان اذعان داشت که نوع دیگری از لوسترهای حبابی مدرن وجود دارد و به گونه ایی طراحی شده اند که به هنگام روشن شدن ، شبیه شکل ماه می شوند. این لوسترها در انواع مختلفی از لحاظ اندازه و شکل عرضه می شوند که افراد می توانند بسته به نیاز خود و با توجه به دکوراسیون فضای مورد نظر، آن را انتخاب نمایند. بهتر است لوستر را هر فصل یک بار تمیز کنید، این کار به افزایش عمر با کیفیت آن کمک می کند. با این وجود نمی توان گفت این لوستر ها قدیمی و دمده خواهند شد، به دلیل این که می توان اذعان داشت همواره افراد زیادی وجود دارند که علاقمند به سبک کلاسیک در منزل خود هستند. می توان اذعان داشت که انواع لوستر برای دکوراسیون های مختلف وجود دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه و هم چنین متناسب با سبک دکوراسیون خود و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای آن، یکی از آن ها را انتخاب کرده و تهیه فرمایید.

برای نوردهی بهتر لوستری را انتخاب کنید که سر حبابهای آن به سمت پایین بوده و عرض آن از عرض میز غذایتان ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر کمتر است. راه ساده برای تعیین اندازه لوستر این است که طول و عرض اتاق را بر حسب فوت (برای تبدیل متر به فوت ، متر را در ۳.۳ ضرب کنید) با هم جمع کنید. در این مقاله به شما میگوییم که برای هر فضای منزل چه لوستری بخرید، در خرید به چه نکاتی توجه کنید و در انتخاب کردن لوستر مناسب حواستان به چه نکتههایی جمع باشد. اگر به لوسترهای فانتزی و دستساز علاقهمند هستید با سرچ کردن به زبان انگلیسی در اینترنت نمونههای جالب و متنوعی را خواهید دید. اگر لوسترهای آویزی که برای این قسمتها انتخاب میکنید، ویژگی کوتاه و بلند شدن داشته باشند، خیلی خیلی بهتر خواهد بود. تنها مشکل این لوسترها وزن زیاد و احتمال سیاه شدن آن در اثر مرور زمان است. شایان به ذکر است که سبک مینیمال یک سبک مدرن و امروزی می باشد که در آن سادگی از اهمیت بسیاری برخوردار است و از تزیینات و عناصر غیر ضروری و اضافی کمتر استفاده می شود.

در فضای آشپزخانه و میز غذاخوری، استفاده از لوستر بیشتر برای معطوف کردن نور به نقطهای خاص است. انتخاب لوسترهایی با انحنا و پیچیدگیهای کمتر، دردسر کمتری هم برای تمیز کردن دارد. اگر دیزاین اتاق پذیرایی کلاسیک است، باید از لوسترهایی کلاسیک و سنتی، هماهنگ با متراژ اتاق و ارتفاع سقف استفاده کنید. اگر نور برایتان مهم است پس به این فکر کنید که لوستری با چند شاخه، نور کافی فضایتان را تامین خواهد کرد. استفاده میشود. پس نباید نوری که در آن وجود دارد، خیلی زیاد و مستقیم در فضا پخش شود. کابلی که با آن لوستر را به سقف میآویزید باید به اندازه کافی محکم باشد. توجه به این موضوع باعث میشود که در صورت بلند بودن سقف مکان مورد نظر به سراغ لوسترهای بلند و چند شاخه بروید. برای سقف های بسیار کوتاه میتوان از لوسترهای سقفی با ارتفاع کم استفاده کرد که به سقف میچسبند و هیچ فضای بیشتری را اشغال نمیکنند. در ظاهر این مدل لوستر هیچ تزئینات اضافه ایی دیده نمی شود. همان گونه که می دانید، این مدل لوستر طرفداران خاص خود را دارد. همچنین لوسترهای کریستالی همانقدر که زیبا و چشمنوازند به همان میزان هم تمیز کردن و گردگیریشان همت میخواهد. این سبک از لوسترها که نور را تلطیف میکنند و از پخش نور به صورت مستقیم جلوگیری به عمل میآورند، واقعا زیبا و چشمنوازند.

دیدگاهتان را بنویسید