قدم به قدم تا خرید لوستر شیک و لوکس – همشهری آنلاین

انتخاب لوستر هایی که در طراحی خود از چوب استفاده می کنند برای آشپزخانه و اتاق خواب ایده آل است. در نتیجه مهم است که در انتخاب نوع دکوراسیون آن دقت لازم را داشته باشیم. در این راسته علاوه بر لوستر، میتوانید هر آنچه از ملزومات روشنایی و برقی لازم دارید، بخرید. شما میتوانید از بین لوسترهایی که برای این مکان مناسب اند همچون لوستر برنزی ٬ لوستر آلومینیومی ( دایکاست) ٬ لوستر چوبی ٬ لوستر سقفی بهترین گزینه را انتخاب کنید. قیمت لوستر: قیمت لوستر با توجه به جنس، تعداد شاخه ها و همچنین ابعاد آن دستخوش تغییر و تحولات زیادی ممکن است بشود که البته شما باید همیشه در انتخاب و خرید یک لوستر مناسب، عمده توجه خود را به مواردی که در این مقاله بصورت مختصر اما مفید قید شده است، جلب نمایید. لوستر مدل شید یا کلاهکدار: این لوسترها به گونهای طراحی شده اند که هر شاخه از آن در انتها دارای یک شید یا آباژور کوچک است، در دکوراسیون مدرن اکثر لوسترها بر همین مبنا طراحی شده اند و البته جایگاه ویژهای نیز در دکوراسیونهای کلاسیک دارند. کریستال های این نوع لوسترها به دو رنگ سفید و شامپاینی وجود دارند و گوی های آن به شکل لوزی٬ چند وجهی هستند.

استفاده از لوستر آویزها در بالای اوپن آشپزخانه و ورودی ساختمان ها باعث زیبایی چند برابر به فضا میشود. من تو قیمت اینجور چیزا نیستم اما بازم نسبت به بقیه فروشگاه ها قیمتش پایین تره . اما اگر سقف اتاق کوتاه باشد، چنین لوسترهایی هم نمای نامناسبی پیدا میکنند و هم برای تردد افراد قدبلند مشکلاتی به وجود میآورند. اگر پول زیادی برای خرید لوستر کنار گذاشتهاید بهتر است سراغ جنس اصل آن بروید که با برنز، برنج، نقره یا آب طلا ساخته شده است، اما اگر بودجهتان محدود است لوسترهای طرح برنز در بازار زیاد است. باید بدانید که لوسترها در دسته لوازم پرمصرف قرار نمیگیرند، به همین دلیل ممکن است خرید لوستر، شما را تا سالها از تعویض بینیاز کند، به همین دلیل بهتر است در انتخاب طرح و رنگ لوستر دقت کافی داشته باشید. این مسئله به شما کمک میکند که انتخاب مناسبتری داشته باشید. این نوع لوسترها دارای ریموت هستند و نور آنها قابلیت تبدیل شدن به رنگ های مختلف را دارند. این لوستر در رنگهای کرومی و طلایی تولید میشود و دارای ریموت کنترل برای روشن و خاموش کردن نیز هست. این نوع لوسترها معمولا قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند.

مطابق با قرار گرفتن شاخه های لوستر و در نتیجه لامپ هایی که بر روی این شاخه ها نصب می شوند، لوسترها به ۳ دسته: سر بالا، سر پایین و همچنین موازی تقسیم می شوند که در نوع اول لامپ ها عمدتا سقف را روشن می کنند و در نوع دوم این فضای پایین لوستر است که روشن می شود و نهایتا در نوع سوم نیز، این دیوارهای موجود در فضا هستند که از روشنایی مطلوبی برخوردار می شوند. لامپ های ال ای دی بعضا با طراحیهای جالب به شکل لامپ هایی معمولی تولید و ساخته میشوند که به راحتی جایگزین لامپ های رشته ای میشوند و علاوه بر این از دیگر مزایای این لامپ ها میتوان به افزایش کارایی آن اشاره کرد. برای این که بتوان به راحتی در اتاق خواب استراحت کرد باید نور آن متناسب باشد. درگذشته قبل از اینکه لامپ اختراع شود مردم آن زمان از پیه سوز و چراغ های گازی استفاده میکردند که این موضوع مشکلات عدیده ای در بر داشت.بعد از اختراع الکتریسیته و لامپ در قرن ۱۸ زندگی دگرگون شد.شهر ها و خیابان ها در شب درخشیدند و دانش آموزان به راحتی میتوانستند در شب درس بخوانند. امروزه زندگی ما به جریان الکتریسیته یا همان برق گره خورده و نبود آن زندگی غیر قابل تصوری برای ما پدید میآورد.

همان گونه که می دانید، از زمان های قدیم تا الان، لوستر یا چراغ آویز به عنوان یک عضو ثابت و تزئینی در دکوراسیون داخلی حضور داشته است. این نوع لوستر همان شکل کلاسیک لوستر هستند که در خانه های ایرانی طرفداران زیادی دارد. این مسائل کمک میکند تا نورپردازی بهتری داشته باشید و زیبایی لوسترها بیشتر به چشم بیاید. لوسترهای چوبی به دلیل استفاده از چوب در ساختار آن از قیمت مناسب تری نسبت به سایر لوسترها برخوردار است. لوسترهای طبقهای در هر سبکی خوش میدرخشند و شما میتوانید از این لوسترها در انواع چیدمان مدرن و سنتی برای روشنایی خانه استفاده کنید. در مورد انتخاب رنگ لوسترها میتوانید از رنگهایی استفاده کنید که در انواع چیدمان دکوراسیون مورد استفاده قرار میگیرند، مثل رنگهای طلایی یا برنزی که تقریبا با انواع دکوراسیون ست میشود. در صورتی که دکوراسیون منزل شما مدرن است میتوانید با خیال راحت از لوسترهای فانتزی استفاده کنید. برای این کار میتوانید به سایت دکورشاپ که فروشگاه اینترنتی چشمه نور است مراجعه کنید و ضمن دیدن محصولات متنوع از مزایا ای همچون ارسال رایگان به همه شهرها برخوردار شوید. جنس این لوسترها از برنز است و نقش و نگارهای نئوکلاسیک و تزئینی بسیاری بر روی بدنه آنها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید