لوستر – خرید انواع لوستر و آویز با تخفیف های ویژه

توجه به رنگ مبلها و وسایل دکوری و طول و عرض اتاق میتواند نقش تعیینکنندهای در انتخاب لوستر اتاق پذیرایی ایفا کند. توجه به هماهنگی جنس لوستر با جنس وسایل داخل اتاق نیز نکتهای مهم است که باید در نظر گرفته شود.سبک لوستر نیز باید با سبک وسایل داخل منزل هماهنگ باشد. اگرچه هماهنگی بین رنگ لوستر و دیگر اجزای دکورتان بسیار مهم است، اما این موضوع را نیز از یاد نبرید که شاید در آیندهای نهچندان دور مایل به تعویض وسایل خود باشید. البته شاید هم شما هر دو هدف را از این خرید دنبال می کنید. البته لوستر های کریستالی در اماکن عمومی مانند مساجد، تالارها و رستوران های با طراحی سنتی نیز به کار می رود. قبل از انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی یا قسمت های مختلف منزل خود حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای چه فضایی و با چه هدفی می خواهید یک لوستر بخرید. سرپیچ به کار رفته در این لوستر از نوع E14 است که اندازهای کوچک دارد. که علاوه بر کاربری نورپردازی، جنبه تزیینی نیز دارند که پیش از خرید باید مشخص کرد که دنبال لوستر برای کاربری اش هستید، میخواهید بخش زیبایی و تزیینی لوستر حرفی برای گفتن داشته باشد یا هر دو بخش (کاربری و تزیینی) برایتان اهمیت دارد.

رنگ لامپهای لوستر با کاغذدیواری نیز باید هماهنگ باشد؛ مخصوصا برای اتاق خواب که آرامش ذهنی برای خواب لازم است، استفاده از ترکیبات رنگی آرامبخش بسیار اهمیت دارد. در فضاهای بزرگ دست تان برای تعیین اندازه لوستر باز است و در عوض برای فضاهای کوچک باید لوستر ساده و مینیمال تر باشد؛ چون اگر نور و روشنایی زیاد باشد، مجبور میشوید بعضی از لامپها را باز یا خاموش کنید. در نظر داشته باشید که لوستر منتخب شما، با رنگ غالب فضا و مصالح به کار رفته در طراحی داخلی خانه (متریال و جنس اجزایی چون پنجره، دیوارها، مبلمان و …) هماهنگ باشد. دقت داشته باشید که لوستر دارای چند لامپ است زیرا هرچه تعداد لامپ هایش بیشتر باشد، نور و روشنایی بیشتری را تولید می کند و اگر این میزان روشنایی بیشتر از حد مورد نیاز شما برای آن فضا باشد، مجبور می شوید لامپ های بعضی از شاخه های آن را خاموش کنید که در این حالت جلوه ی نازیبایی پیدا خواهد کرد. شکل های زیر تعدادی از این لوسترهای مدرن را نشان می دهد. جنس به کار رفته در این محصول از لوله فلزی سبک بوده که در عین وزن بسیار کمی که دارد باعث میشود نصب آن راحت باشد.

قیمت این سبک از لوسترها معمولا از طیف متوسط رو به بالا تا زیاد تعریف میشود. در این صورت دیگر نیاز نیست که پرده ها یا مبلمان منزل خود را برای ایجاد هماهنگی تغییر دهید. کی توان اذعان داشت که برای جلوه بیشتر لوستر در دکوراسیون مدرن یا حتی مینیمال ، می توان فرم نامتعارفی را برای لوستر طراحی کرد و آن را ساخت. اگر نورپردازی حرفهای و قاعدهمند انجام شود، این زیبایی دوچندان و حتی دیگر وسایل منزل زیباتر دیده میشود. سال های سال است که این نوع از لوستر ها برای محیط اتاق خواب و حتی اشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. کریستال های این نوع لوسترها به دو رنگ سفید و شامپاینی وجود دارند و گوی های آن به شکل لوزی٬ چند وجهی هستند. در این فضاها بهتر است که از لوسترهای ساده و مینیمال استفاده نمود. برای اتاق خواب نیز از لوسترهای پخشکننده نور نباید استفاده شود و بهتر است نورپردازی ملایم باشد تا چشم را اذیت نکند.بهطورکلی نور هر فضا متناسب با کاربری آن باید تعیین شود.

خرید لوستر برای روشنایی و نورافشانی منزل و نیز ادارات بسیار توصیه می شود. از این روست که باید بسیار در هنگام خرید لوستر برای منزل خود دقت بالایی داشته باشید. برای تهیه این نور دیگر لازم نیست همه لوسترها را در سقف نصب کنید و اجازه دهید نور از آنجا تابیده شود. همچنین ، از آنجا که نصب لوستر می تواند پیچیده تر از چراغ آویز باشد ، اغلب توصیه می شود از نصاب سیستم روشنایی حرفه ای استفاده کنید تا نصب با اطمینان انجام شود. از سوی دیگر خرید لوسترهای بزرگ برای خانه های سنتی معقول تر است، زیرا این لوسترها پرنور تر و بلوری و کریستالی هستند و بهتر به چنین فضاهایی می آیند. از دیگر نکاتی که می توانیم به شما توصیه کنیم، خرید آباژور هماهنگ با نوع لوستر در منزلتان است که چیدمان و جلوه منزل شما را بهتر و جذاب تر می نماید. اگر در آشپزخانه سیستمهای نوری متفاوت بهکار رود، استفاده از چراغهای سقفی با نور متفاوت آن را جذاب و دلنشین میکند.

دیدگاهتان را بنویسید