معرفی فعالان بازار لوستر ایران با نمایش محصولات آنها

این موضوع به این معنا می باشد که یک لوستر می تواند به جای تک رنگ یا دو رنگ بودن از چندین رنگ مختلف تشکیل شده باشد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که متراژ خانه و فضای آن در انتخاب یک لوستر بسیار مهم است و هم چنین تأثیر دارد، برای مثال اگر خانه شما کوچک است هرگز به سراغ لوسترهای بسیار بزرگ نروید. از مهم ترین مزایای لوسترهای مدرن می توان به تنوع بسیار بالا در قیمت، طرح و شکل هر یک و نوردهی مناسب و قابل تنظیم آنها اشاره نمود. می توان اذعان داشت که لوستر به شکل یک پلیت با مجموعه ایی از لامپ های آویزان شده یکی دیگر از انواع لوستر های مدرن و امروزی می باشند که طرفداران خاص خود را دارد. امروزه حباب ها کنار هم قرار می گیرند و صفحات به شکلی هستند که فرم یک محفظه را برای لامپ شکل می دهند. یک فرم قوی و قابل توجه می تواند منجر به خارج شدن لوستر از نقش اصلی خود ( که نورپردازی فضا است ) ، گردد و آن را تبدیل به یک المان با عنصر دکوراتیو نماید. همان گونه که می دانید، این مدل لوستر طرفداران خاص خود را دارد.

در فضای آشپزخانه و میز غذاخوری، استفاده از لوستر بیشتر برای معطوف کردن نور به نقطهای خاص است. این لوسترها برای نصب در فضاهایی که سقف بلندی دارند، بالای میز ناهارخوری و یا پیشخوان مناسب هستند. برخی از شاهدان این ادعا را میتوان حذف چسب و استفاده از ترمینال و برای اولین بار رواج فرهنگ بستهبندی در صنعت لوستر به صورت تک کارتن و استفاده از سیم و سرپیچ استاندارد، اخذ استاندارد ملی ایران و گواهی ایزو برای اولین بار در صنعت لوستر، ارائه ضمانتنامه و خدمات پس از فروش برای محصولات و برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان نام برد. ابداع کننده اولین طرح های لوستر، ایتالیایی ها از سال ۱۵۰۰میلادی بودهاند، فکر استفاده از لوستر به عنوان یک وسیله دکوری و زینتی را به جهان ارائه کردند. بطوریکه ملکه ویکتوریا در زمان پادشاهی خود یکی از بزرگترین و سنگینترین لوسترهای آن دوران را به عنوان هدیه برای یکی از افراد سلطنتی در استانبول فرستاد.

زیباترین و شیک ترین لوستر موجود در بازار اگر در محیط مناسبی استفاده نشود، هیچ کاربردی نداشته و جلوه و زیبایی خود را از دست خواهد داد. باید بیان شود، برای افرادی که تعریف خود از لوستر را تا حد زیادی نشئت گرفته از فرم کلاسیک آن می دانند و بر این باور هستند که یک لوستر زیبا بایستی نشانه هایی از ظاهر کلاسیک و انواع قدیمی آن را داشته باشد، مدل های جدیدی ارائه شده اند که در عین سادگی، دارای ظاهری شبیه به لوستر های کلاسیک هستند . در ظاهر این مدل لوستر هیچ تزئینات اضافه ایی دیده نمی شود. لوستر چوبی ملیکا و رومی از نظر شاخه به یکدیگر شبیه هستند در واقع این کار از تولیدات بسیار ظریف و قابل تحسین شرکت منجی است. اگر دکوراسیون منزل شما اسپرت و مدرن است، باید به فکر تهیه لوسترهایی کوچک باشید که بدنهای چوبی یا فلزی با طراحی مینیمالیستی داشته باشند. لوستر چوبی ملیکا 5 شعله منجی شاپ ، دارای 5 حباب ازجنس کریستال میباشد که ظاهری مات دارند . با این که همه لوسترها زیبایی ظاهری قابلتوجهی دارند، اما نباید از جنبه روشنایی و نوردهی آنها غافل شد؛ پس قبل از خرید، انتظارتان از این وسیله تزیینی را روشن کنید.

باید لوستر و لامپهایی برای اتاق خواب انتخاب کنید که با انعکاس در آینه، فضا را روشن و دلباز جلوه میدهند. احتمالا بارها با نمای شیک لوسترهای ریسهای و بلند روی سقفهایی با ارتفاع زیاد برخورد کردهاید، اما همین لوسترها را برای سقفهای کوتاه تصور کنید تا متوجه شوید چنین انتخاب اشتباهی چه قدر دکوراسیون منزل شما را تحت تاثیر قرار میدهد. لوسترهای سقفی یعنی همان لوسترهایی که به سقف میچسبند و بلندی یا شاخههای متعدد ندارد بهترین گزینه برای سقفهای کوتاه هستند. برای سقف های بسیار کوتاه میتوان از لوسترهای سقفی با ارتفاع کم استفاده کرد که به سقف میچسبند و هیچ فضای بیشتری را اشغال نمیکنند. البته در چند سال اخیر این گروه از لوستر در انواع مختلف دیوارکوب، آباژوری، آویز و سقفی تولید و عرضه شده و برای محیط های مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بلکه شما باید متناسب با متراژ و فضای منزلتان، باید لوستر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید