چطور بهترین لوستر را انتخاب کنیم؟

که شما باید با توجه به فضای مدنظر، مقدار زیبایی لوستر و سلیقه شخصی جنس آن را تعیین کنید. قیمت این نوع لوسترها در مقایسه با سایر لوسترها بالاتر است، اما زیبایی آنها بی نظیر بوده و نمای سنتی خانه شما را دو چندان می کند. لوسترهای این سبک معمولا اندازهی بزرگی داشته و از جنس آلومینیوم، برنج یا برنز هستند که باعث سنگین بودن آنها میشود. برای مثال اگر سبک خانه مدرن است به سمت لوستر کریستالی نروید و از انواع لوسترهای مدرن خرید خود را انجام دهید تا هماهنگی بین سبک منزل و لوستر ایجاد شود. به سبک چیدمان و دکوراسیون داخلی فضایی که قرار است لوستر در آن قرار بگیرد، توجه کنید. اگر به سبک روستایی علاقمند هستید لوستر چوبی یا طبلی بهترین انتخاب برای دکوراسیونهای روستایی هستند. در این موضوع کمی سلیقه شخصی نیز دخیل است برای مثال در فضایی بزرگ که نیازمند روشنایی بیشتر است میتوان از انواع لوسترهای جدید با روشنایی متوسط استفاده کرد یا از یک لوستر با ابعاد بزرگ و مجلل استفاده کرد. اگر فضای مدرنی دارید که لوستر قرار است در آن فقط به عنوان یک وسیله تزئینی و نه روشناییبخش به کار رود سراغ چنین گزینهای بروید.

انتخاب یک آویز دکوراتیو یا لوستر فانتزی کاملا بستگی به دیگر المان های دکوراسیون شما دارد. یا اگر ارتفاع فضا کوتاه است از لوسترهای آویزی استفاده نکنید زیرا دائما با آن برخورد خواهید کرد. تولید لوسترهای متنوع باعث شده است برای هر فضا با کاربری مشخص لوستر مختص فضا طراحی شود. انواع لوستر سقفی با قیمت متنوعی درحال تولید است که کدام دارای جنسهای مختلفی هستند. اتاق کودک نیز یکی از فضاهایی است که نیازمند لوستر مخصوص خودش است. یکی از انواع لوستر که کاربرد زیادی دارد، لوستر سه شاخه است. در صورتی که ابعاد فضای مورد نظر از 3×3 کوچک تر است باید قطر لوستر بین 43 تا 50 سانتیمتر باشد. لوسترها از انواع مختلفی ساخته و در بازار توزیع میشوند. هر چند که مدلهایی که به شکلهایی نظیر پروانه و گل هستند گرانترند و تا 300 هزار تومان هم فروخته میشوند. هم چنین این تفاوت ظاهری باعث شده که برای هر کاربری لوستر مشخص طراحی شود یعنی انواع لوستر اتاق خواب با انواع لوستر آشپزخانه زمین تا آسمان تفاوت دارند و به راحتی از یک دیگر تفکیک میشوند و قابل تشخصی هستند. با ما همراه باشید تا لوستر مدرن و انواع آن را بهتر بشناسید و ظاهری دیدنی برای محیط زندگی خود ببخشید.

پس در همان ابتدای ورود به مغازه بودجه مدنظرتان را با فروشنده در میان بگذارید یا اگر به صورت آنلاین خرید خود را انجام میدهید فیلتر قیمت را روی قیمت پیشنهاد خودتان قرار بدهید. ابعاد اتاق را یادداشت کنید و آن را به فروشنده بگویید تا بهترین و متناسب ترین لوستر را در اختیارتان قرار بدهید. اگر برای ویلای شمال تصمیم به خرید لوستر دارید، انواع لوستر های جدید از جنس برنز بهترین گزینه هستند. در بالا اطلاعات مناسبی به همراه تصاویری از انواع مدل جدید لوستر دریافت کردید. نورپردازی آشپزخانه یا اتاق غذاخوری یکی دیگر از آیتمهای مهم خانه است که باید از انواع لوستر آشپزخانه جدید برای آن استفاده شود. حفظ و نگهداری این لوسترها ساده تر و آسان تر است و از لحاظ بصری نسبت به لوسترهای کریستال کنترل نور بیشتری دارند. اگر دوست دارید به سراغ این دست از لوسترها بروید اما از طرفی نور زیاد را بیشتر میپسندید، باید حواستان باشد که در نورپردازی از مکملهایی مانند هالوژن و دیوارکوب و…

این لوستر به دلیل ابعاد نسبتا زیاد و وزن سنگینی که دارد، برای فضای آشپزخانه یا اتاقها مناسب نیست و بیشتر در هال و پذیرایی استفاده میشود. بدنه لوسترهای کلاسیک در اغلب مواقع از جنس کریستال و یا فلزی می باشد که بر همین اساس قیمت آنها متفاوت خواهد بود. علاوه بر موارد ذکر شده، نصب و جابهجایی این نوع لوسترها کمی دشوار و زمانبر است و نیاز به دقت بسیار دارد زیرا ممکن است به هنگام جابهجایی کریستال ها از هم جدا شوند یا بست آنها کج شود که این نیز میتواند جزو معایب لوسترهای کریستالی محسوب شود. به طول، عرض و ارتفاع فضا توجه کنید و متناسب با آنها ابعاد لوستر را انتخاب کنید. ابعاد سقف و بلندی دیوارها میتواند تعیین کند که لوستر با چه اندازهای از سقف آویزان باشد. پس لازم است که هنگام خرید به ابعاد و سایز محصول انتخابی خود توجه داشته باشیم. با محبوب شدن دوباره سبک کلاسیک در طراحی معماری و دکوراسیون داخلی، استفاده از این مدل لوستر بیشتر شده است و جلوه خاصی دارد و هم چنین توجه هر بیننده ایی را به خود جذب می کند، به دلیل آن که این نوع از لوسترها زرق و برق بسیاری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید