11 مدل لوستر سقفی پرطرفدار و شیک که میتوانید آنلاین بخرید

در این مقاله به شما میگوییم که برای هر فضای منزل چه لوستری بخرید، در خرید به چه نکاتی توجه کنید و در انتخاب کردن لوستر مناسب حواستان به چه نکتههایی جمع باشد. در صورتی که سقف نشیمن یا پذیرایی شما دارای گچ بری یا تزیینات بسیاری است، بهتر است از لوستر های ساده و خلوت استفاده کنید، زیرا تلفیق یک لوستر پر کار در کنار تزیینات زیاد باعث شلوغی و جلوه ی ناملموسی در این فضا می شود. لوستر ها نه تنها برای فضای پذیرایی و نشیمن زیبا هستند بلکه برای فضای ورودی ، اتاق خواب ، دفترکار و حتی آشپزخانه نیز زیبا و مناسب اند . اگر در فضای نهار خوری از بزرگ ترین ابعاد ممکن برای لوستر استفاده می کنید حتما ارتفاع نصب لوستر را بلند کنید و آن را نزدیک سقف نصب کنید تا بزرگی آن خللی در زیبایی فضای طراحی شده شما ایجاد نکند. علاوه بر رنگ خود لوستر رنگ چراغ ها و نحوه نورپردازی هم اهمیت فراوانی دارد و بهتر است از چراغ های آفتابی و مهتابی با رنگ های متفاوت استفاده کنید تا نور یک رنگ لوستر چشم تان را اذیت نکند و رنگ دکوراسیون منزل تان را هم تحت تاثیر قرار ندهد.

میزان نور دهی برای فضای مورد نظر بسیار حایز اهمیت است. اگر شما نیز جزء آن دسته افرادی هستید که به نورپردازی خانه ی اهمیت می دهید احتمالا برایتان جای سوال باشد که اصلا لوستر چیست و انواع لوسترها کدام اند! یک لوستر مناسب برای فضا شما می توانند به راحتی نقطه برتر فضای شما بوده و تمامی چشم ها را به خود خیره کند .لوستر ها در انواع مختلف: کریستال دار ، فلزی ، شیشه ای و غیره مناسب تمامی سبک های دکوراسیون می باشند اما نکته مهم در نصب این المان های زیبا آن است که دقت شود در جای مناسب و با ارتفاع مناسب نصب گردند. لوستر های پر کار کلاسیک را به علت اینکه فضای بصری زیادی را به خود اختصاص می دهند ،در ارتفاعی بالا تر از اندازه ی نرمال نصب لوستر ها نصب کنید تا هم چشم نوازی لوستر شما بیشتر شود و هم فضای شکیل تری داشته باشید.

اگر ارتفاع سقف در این مناطق زیاد است باید از لوستر هایی آویز دار و چند طبقه و در صورتی که ارتفاع سقف کم از لوستر های سقفی و یا کوتاه استفاده کنید، در این صورت کوتاهی سقف شما به چشم نیامده و لوستر هم مانعی برای شما و دیگران ایجاد نمی کند. اگر سقف پذیرایی تان بلند است، لوسترهای آویز دار و چند طبقه انتخاب خوبی است و اگر سقف کم ارتفاعی دارید، پیشنهاد ما به شما خرید لوستر سقفی است که هم کوتاهی سقف شما کمتر نشان داده شود و هم اینکه مزاحمت برای اهالی خانه ایجاد نکرده و تبدیل به یک مانع نشود و در ضمن زیبایی آن تحت تاثیر فضای کم ارتفاع قرار نگیرد. در صورتی که لوستر تنها نور موجود در محیط است، انتخاب لوستر با تعداد شاخه های بیشتر و نور مستقیم و بدون واسطه ( مثلاً شیدها یا حباب ها باعث کم شدن نور نشوند) توصیه می شود. برعکس اتاق خواب ها نور لوستر های انتخابی برای آشپزخانه باید رو به پایین باشد تا نور کافی برای این فضا تأمین شود. نکته دیگر این است که لوستری را برای اتاق خواب بخرید که نور به سمت بالا تابیده شود تا نور کاملا ملایم باشد، ولی برای آشپزخانه لوستر را با شاخه های رو به پایین بخرید، تا نور بیشتری در فضا پخش شود.

برای این مورد بهتر است به تعداد لامپ ها، سر بالا یا سر پایین بودن حباب های لوستر، میزان نوردهی، سایز لامپ ها و حتی رنگ لوستر دقت کنید. برعکس این قضیه در مورد لوسترهای سیلور صادق است. استفاده از لوستر با سایز مناسب یکی ار ارکان مهم نورپردازی است . نور پردازی نه تنها یکی از ارکان کلیدی برای ایجاد یک فضا است بلکه نقش بسیار مهمی در زیبا سازی دکوراسون و چیدمان مکان های مختلف نیز دارد . به عنوان مثال یک اتاق ۱۰ در ۱۴ فوت نیاز به یک لوستر ۲۴ اینچی دارد . برای ارتفاع لامپ کافی است ارتفاع اتاق را به 4 و 5 تقسیم کنید مثلاً اگر اتاق شما 3 متر است آن را به چهار و یک بار به پنج تقسیم کنید. در این صورت نور لوستر تمام میز شما را روشن و جلوه میز شما را چندین برابر می کند. درصورتی که تصمیم دارید یک لوستر بر روی میز ناهار خوری خود نصب کنید، حتی در صورت کوتاه بودن سقف می توانید از لوستر های آویز استفاده کنید. در یک فضای نسبتا بزرگ بهتر است به جای استفاده از یک لوستر بزرگ از دو لوستر کوچک تر استفاده شود تا فضای شما خاص تر دیده شود .

دیدگاهتان را بنویسید