30 نکته اساسی در خرید لوستر و چراغ آویز

یکی از فضاهایی که برای استفاده از لوستر دکوراتیو و فانتزی یا لوستر مدرن مناسب است ورودی منزل شما می باشد. از جمله لوسترهای مدرن بوده که سبکی نو از لوسترهای موجود در بازار میباشد. در ابتدا لازم است فضایی که قصد دارید در آن لوستر نصب کنید را از نظر ابعاد، ارتفاع سقف و میزان نور مورد نیاز بررسی کنید. شما باید با توجه به ارتفاع سقف هال و پذیرایی خود، لوستری با ارتفاع مناسب را انتخاب کنید. جنس ضعیفیه ، برای پذیرایی مناسب نیست ، ولی برای اتاق خواب خوبه . لوستر پذیرایی شما نباید خیلی بلند یا کوتاه باشد. از مهم ترین ویژگی های لوسترهای کلاسیک می توان به نوردهی بسیار زیبا و مجلل آنها اشاره نمود و به همین خاطر در پذیرایی و سالن های بزرگ کاربرد زیادی دارد. ⦁ در نوع اول همان طور که مشخص است لامپ بیشتر سقف را روشن می کند. چوب پخته شده علاوه بر ایجاد مقاومت در برابر پوسیدگی به دلیل آفات, رطوبت و تغییرات دمایی, به کاهش وزن لوستر چوبی می انجامد. ⦁ مدل کالا: باید این نکته را در نظر داشته باشیم که هنگام خرید لوستر نباید همه توجه خود را بر روی شکل و ظاهر کالا متمرکز کنیم زیرا در هر صورت لوستر قرار است جنبه تزئینی به منزل ما بدهد و بایستی در نظر گرفت این محصول نیز همچون سایر محصولات بایستی کیفیت کافی را داشته باشد و این نکته را هم باید در نظر گرفت که هماهنگ بودن لوازم منزل خصوصاً وسایل دکوری می تواند به زیبایی منزل ما بیفزاید.

اندازه و ابعاد این محصولات با فضای مورد استفاده مرتبط است. اندازه و ابعاد لوستری که میخرید باید متناسب با اندازه فضا باشد. مثلا اگر سقف شما از کف 280 سانتیمتر باشد، شما میتوانید لوستری با ارتفاع هفتاد سانتی متر خریداری کنید که اندازه مناسبی برای اتاق شما خواهد بود. برای محیط هایی با سقف بلند می توانید از نوع بزرگ و حتی چند طبقه استفاده کرد اما اگر برای سقف های کوتاه باید لوستر مناسب برای سقف کوتاه را انتخاب کنید. ارتفاع مناسب برای یک لوستر هم چیزی بین 1/4 تا 1/5 ارتفاع کلی اتاق است. در فضای خانه، لوستر باید طوری نصب شود که پایین ترین نقطه آن در ارتفاع 210 سانتی متری از کف قرار بگیرد. یکی از پیشنهادات برای ارتفاع نصب یک لوستر به این قرار است که، شما اندازه حدود 210 سانتیمتر از کف تا زیر چراغ لوستر را رعایت کنید. سرپیچ به کار رفته در این محصول از باکیفیت ترین سرپیچ های ایرانی بوده و کوچکترین اتصالی و یا مشکلی در مرور زمان ایجاد نخواهد کرد.سرپیچ لوستر ها باکیفیت و از نوع معمولی E27 میباشد و هرنوع لامپی قابل استفاده میباشد. این محصول دارای چراغ جلو E27 است که در وسط نمایشگر تعبیه شده است که با نصب لامپ ال ای دی از 10 تا 25 وات نور بسیار خوبی به محیط می دهد که امیدواریم با خرید این محصول از زیبایی آن لذت ببرید.

درست کردن این لوستر کار بسیار سادهای است فقط کافی است انتهای بطری و دسته قاشقها را با کاتر جدا کنید. هدف دیگر نورپردازی، روشن کردن یک فضا برای راه رفتن یا روشن کردن اتاق نشیمن یا مطالعه در یک اتاق است. از سوی دیگر، نور کم در یک اتاق بزرگ می تواند خسته کننده باشد. در گذشته و پیش از کشف برق و الکتریسیته و اختراع لامپ مردم از لوستر های شمعی استفاده می کردند. ⦁ قیمت کالا: همه ما می دانیم که قیمت کالایی مثل لوستر بستگی به جنس کالا و تعداد شاخه های آن و همچنین مقدار اندازه آن دارد که ممکن است این قیمت با تغییر در یکی از این موارد دچار تغییر شود ولی باید توجه داشته باشیم که در هنگام خرید یک لوستر خوب و با کیفیت بایستی توجه خود را روی نکاتی که مطرح شد بگذاریم زیرا این موارد از نکات کلیدی هستند که باید حتماً در هنگام خرید به آن ها توجه شود.

از زمان طراحی و ساخت ابتداییترین لوسترها تا به امروز، این صنعت دستخوش تحولات و تغییرات بسیار زیادی بوده است. لوسترهای سقفی به گونه ای طراحی شده اند که میتوانند نور عمومی محیط نصب خود را تامین کنند. در خانههایی که لامپهای هالوژن و دیوارکوب دارند تامین نور محیط بر عهده آنهاست و لوستر فقط برای زیباتر شدن خانه استفاده میشود، اما اگر لوستر وظیفه تامین نور محیط را دارد باید فاکتورهای دیگری مانند تعداد شاخه را هم در زمان خرید درنظر گرفت. این لوستر ارتفاعی برابر با 25 سانتیمتر داشته و برای تامین نور آن باید از لامپهایی با سرپیچ E14 استفاده کرد. اینطور مواقع میتوانید با خیال راحت سراغ مدلهایی مثل این بروید که حالت آویز دارند و به خاطر تعداد بیشتر حبابها و سر پایین بودنشان به شما در داشتن نور کافی کمک میکنند. اگر سقف اتاق نشیمن شما بلند است، بهتر است لوستر های آویز چند طبقه را انتخاب کنید و اگر سقف کم است، پیشنهاد می کنیم یک لوستر سقفی بخرید که نشان دهنده کوتاهی سقف شما باشد. اگر فضای بزرگی دارید انتخاب لوستر راحت تر است اما در محیطی با سقف کم و فضای کوچک بهتر است از لوستر کوچکتر و ساده تری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید