7 نکته کلیدی در خرید لوستر!

معمولا لامپهای لوستر ممکن از پس از مدتی از کار بیافتند که در این صورت پیدا کردن لامپ مشابه لامپهای قبلی کار دشواری است. آویزهای آشپزخانه نیز از نمونههای محبوب نورپردازی فضای کار در آشپزخانه بهشمار میروند که هم فضا را دلنشین میکنند و هم کاربردی هستند. خوب است بدانید لوسترهای چوبی مقدار نور کمتری از خود بازتاب میکنند و بالعکس لوسترهای کریستالی نور خوبی را در فضا ساطع میکنند. لوسترهای بزرگ تزئین شده معمولاً جزء لوسترهای سنتی محسوب می شوند. قبل از بررسی جنبه های فنی نورپردازی، باید تصمیم بگیرید که آیا چیدمان خانه شما سنتی است یا خیر، طراحی داخلی و دکوراسیون خانه جدید را دوست دارید. از سوی دیگر خرید لوسترهای بزرگ برای خانه های سنتی معقول تر است، زیرا این لوسترها پرنور تر و بلوری و کریستالی هستند و بهتر به چنین فضاهایی می آیند. اگر دنبال لوستر جدید هستید به سمت لوسترهای مدرن بروید. اگر رنگ آن را دوست نداشتید و دنبال لوستر براقتری بودید میتوانید آن را رنگ بزنید و بگذارید خشک شود.

در این حالت با توجه به اینکه امکان روشن کردن تعدادی از چراغها از طریق نصب کلید دو پل میسر است؛ میتوان بنا به نیاز نور را کم و زیاد کرد و با استفاده از چراغهای تزئینی لوستر با رنگ سفید و زرد نور مناسبی در خانه ایجاد کرد. در صورت امکان از کودک خود بخواهید تا لوستر مورد علاقهاش را با توجه به رنگ و طرحهای مورد نظر انتخاب کند. با توجه به بودجه، لوستر را انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید فضایی منحصر به فرد و مدرن را در منزل خود داشته باشید. این نوع لوسترها زیبایی خیره کننده ای دارند و می تواند دکوراسیون منزل شما را خاص و منحصر به فرد جلوه دهد. لوسترها از انواع مختلفی ساخته و در بازار توزیع میشوند. برای اتاق پذیرایی بهتر است از انواع لوستر پذیرایی استفاده کنید که فضا را مجلل، شیک و نورپردازی مناسبی ایجاد کنند. به طول، عرض و ارتفاع فضا توجه کنید و متناسب با آنها ابعاد لوستر را انتخاب کنید.

پیش از گزینش و خرید لوستر، چند نکته را مورد توجه قرار دهید. تا اینجا با چند نکته درباره انتخاب و خرید لوستر مناسب آشنا شدیم. اگر می خواهید برای دیدن لوستر و کالای لوکس مغازه های این خیابان به اینجا بروید بهتر است از مترو میدان پانزده خرداد استفاده کنید. یکی از جذاب ترین مکان ها برای استفاده از لوستر مدرن، درست بالای میز ناهارخوری است. نور و روشنایی از عوامل محیطی هستند که کیفیت فضا را در معماری داخلی تعریف میکنند و بر روی حس مکان و انسان تاثیرگذار هستند. لوسترهای فانتزی علاوه بر تامین نور، به زیباتر شدن فضا نیز کمک فوق العاده ای می کنند. انواع لوسترهای سقفی وجود دارند که یکی از آنها لوسترهای چوبی هستند. لوسترهای سقفی یعنی همان لوسترهایی که به سقف میچسبند و بلندی یا شاخههای متعدد ندارد بهترین گزینه برای سقفهای کوتاه هستند. معمولا انواع لوسترهای اسپرت نیز تولید میشوند که این مدل لوسترها در دسته لوسترهای فانتزی قرار میگیرند و متناسب برای اتاق خوابها هستند.

برای اتاق خواب نیز لوستری متناسب با فضا خریداری کنید. رنگی را انتخاب کنید که با دیگر عناصر فضا هماهنگ باشد. نورپردازی آشپزخانه یا اتاق غذاخوری یکی دیگر از آیتمهای مهم خانه است که باید از انواع لوستر آشپزخانه جدید برای آن استفاده شود. در فضای اتاق خواب و هال و پذیرایی از لوستر هایی استفاده کنید که نور غیر مستقین دارند و نور را بصورت مخفی به سقف میدهند. لوستر پذیرایی شما نباید خیلی بلند یا کوتاه باشد. قبل از انتخاب لوستر از خود بپرسید که سقف اتاق کوتاه است یا بلند. قیمت انواع لوستر اتاق خواب متغیر است که شما میتوانید با توجه به بودجه و متناسب با طرح و سبک اتاق خواب مدل لوستر مدنظرتان را خریداری کنید. به طور قطع میتوان گفت که نور پردازی یکی از مهمترین المان هایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. یکی از مواردی است که باید در طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل به آن توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید