ورق گالوانیزه چیست؟ ورق گالوانیزه

در این فرمول، مقدار چگالی آهن را میتوانید با عدد 8 جایگزین کنید که به طور متوسط چگالی آهن را نمایان میکند. در

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

در این فرمول، مقدار چگالی آهن را میتوانید با عدد 8 جایگزین کنید که به طور متوسط چگالی آهن را نمایان میکند. در صورت استفاده از لایههای محافظ اضافه، متوسط عمر ورق گالوانیزه میتواند چندین سال دیگر نیز افزایش یابد. گلخانه به عنوان محیط کنترلشده مطرح میگردد و با توجه به نیاز روزافزون بازار، چه از نظر تولید گل و گیاهان زینتی و چه از نظر سبزیجات و صیفیجات خارج از فصل و همچنین تولید گیاهان دارویی این روش تولید امروزه به یکی از سودآورترین بخشهای کشاورزی تبدیل شدهاست که البته سرمایهگذاری اولیه فراوانی را نیز طلب میکند. قیمتهای کیلویی و مترمربعی ورق گالوانیزه به شدت تحت تأثیر عوامل گوناگونی چون نرخ ارز و دلار، وضعیت بازار آهن، و کیفیت ماده اولیه هستند. به جز مصالح و ابعاد آیتم تاثیر گزار دیگر در قیمت روز کانکس، نوسانات بازار ارز و به دنبال آن مواد و مصالح اولیه جهت ساخت سازه های پیش ساخته و یا حتی ساختمان های بنایی می باشد.به همین دلیل بهای نهایی هر سازه را بطور دقیق بهتر است از طریق پیش فاکتور های به روز دریافت کنید.ارزش و اعتبار هر پیش فاکتور همانگونه که در بخش انتهایی آن آمده ده روز بوده .  Artic​le w as created ​by G᠎SA C ontent Gen​er at᠎or ᠎DEMO.

از نظر ظاهر به سه بخش تولید میشود. اسلب sp3 گران قیمت تر از تختال sp5 است. انواع ورق گالوانیزه تولیدی به این روش از پوششی همگن تر و یکنواخت تر برخوردار میباشند؛ اما ضخامت سطح پوشش روی آن نسبت به روش گالوانیزه گرم نازک تر است. فرایند گالوانیزیشن ورقها به روش گرم و سرد انجام میشود. جنس اغلب این ورقها از فولاد است. به همین علت می تواند مقاطع ریزی که در روی سطح وجود دارند را از صدمات محیطی و زنگ زدگی محافظت کند. فرآیند گالوانیزاسیون می تواند آلاینده هایی را در هوا و آب آزاد کند که به محیط زیست آسیب می رسانند. در روش گالوانیزیسیون گرم آهن و فولادی که برای گالوانیزه دارای ترکیب و طراحی مناسب هستند، در وان مذاب روی با دمای حدودی 460 درجه سانتی گراد فرو برده شده و یک پوشش روی آن ها تشکیل می شود. روش گرم را روش غوطهوری نیز مینامند.

کلنل ادوارد ییت انگلیسی که حدود یک قرن پیش در این بنا با سردار مفخم دیدار داشته در توصیف یکی از اتاقهای آن مینویسد: دیوارها با تعدادی نقشه تزیین شده بود، اتاق پذیرایی با شمعدانها و آیینههای زیبا پوشیده شده و کف آن نیز با قالیهای قالب دوزی شده ابریشمی رشتی فرش شده بود. کارخانههای مختلف تولید کننده ورق گالوانیزه به تولید این نوع ورقها با ضخامتهای مختلف میپردازند. به طور مثال میزان ضخامت این ورقها به طور میانگین بین 0.25 تا 2.5 میلیمتر است. این قیمتها در جدولهای بالا برای انواع ضخامتها (3 میلیمتر، 2 میلیمتر و 1 میلیمتر) و از کارخانههای مختلف آورده شده است. بلافاصله پس از مونتاژ شدن، آماده کار است و میتوان از آن استفاده کرد. از این رو برای تشخیص ورق گالوانیزه اصلی از تقلبی، میتوان به لیز بودن سطح آن توجه کرد. ساخت این محصول با روشهای مختلف، سبب میشود که از ورقهای تولید شده به هر روش، بتوان در کاربردهای متفاوتی استفاده کرد. ورق گالوانیزه آهنی، نوعی فولاد تخت است که از سطح آن به وسیله پوششی به نام روی (Zn) با روشهای مختلفی مانند: اسپری حرارتی، آبکاری، روش الکترولیتی (حاوی نمک روی) و غوطه وری داغ، محافظت میشود. آمادهسازی اولیه: در این مرحله، ورق فولادی با استفاده از روشهای مختلفی مانند تمیز کردن، خشک کردن و از بین بردن آلودگیها و روغنها، آماده میشود.

ورق گالوانیزه 6 متری با کاربری شیروانی و سقف ساختمانی، میتواند از تنوع قیمت بالایی برخوردار باشد. به قالبهای کوچکتر فلزات باطول کمتر از ۲ متر گفته میشود که برای طلا و مس و آلومینیوم و نمونههای آزمایشگاهی کاربرد زیادی دارد. که به آن گالوانیزهي سرد نیز گفته میشود، جدیدترین روش تولید ورق گالوانیزه محسوب میشود که غوطهوری در روی مذاب را حذف کرده است. فرآیند گالوانیزه کردن ورقهای گالوانیزه به دو روش گالوانیزاسیون گرم و سرد انجام میشود و میتواند سبب ایجاد ویژگیها و کیفیتهای متفاوتی در تولید ورق شود. لطفا قبل از مطالعه به دو نکته زیر دقت فرمائید. شما میتوانید پس از مطالعه این مقاله به صفحه ی مربوط به این محصول مراجعه کنید و به مشاهده لیست قیمت ورق گالوانیزه بپردازید. این نوع ورق در انواع متفاوتی تولید میشود و ما در این مقاله قصد داریم به ارائه ی اطلاعاتی پیرامون انواع ورق گالوانیزه برای شما عزیزان بپردازیم. شرکت آهن ملل با حذف واسطه ها و خرید عمده از کارخانه های تولید ورق گالوانیزه، قیمت ورق گالوانیزه را با بهترین قیمت بازار ارائه می نماید. فولادسل تنها شرکت فولادی است که اقدام به فروش اعتبار اسنادی داخلی ریالی (LC) به صورت مدتدار و دیداری نموده است.

عملیات آبکاری ورق گالوانیزه در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شامل سه لایه ی روی خالص، لایه کروماته و لایه روغن محافظ بر روی ورق فولادی میباشد. منظور از کانالهای پیش ساخته در اینجا، کانال کولر و سیستمهای تهویه مطبوع میباشد. به طور مثال درصد کوتینگ ورقهای گالوانیزه ژاپنی در حدود 170 یا حتی بیشتر است اما درصد کوتینگ در ورقهای چینی بین 100تا 125 متغیر میباشد. این الگوها ممکن است شامل روندهای صعودی، نزولی، یا حتی الگوهای بدون تغییر باشند. در بسیاری از موارد به دلیل شباهت ظاهری ورقهای روغنی یا استیل، ممکن است با این ورق اشتباه گرفته شود به همین منظور باید به صیقلی و شفاف بودن سطح ورق توجه داشته باشید و کدر بودن سطح آن را نشان از اصلی نبودن ورق گالوانیزه تلقی کنید. این محلول اسیدی به منظور تمیز کردن سطح ورق و ایجاد آمادگی برای پوشش دادن لایه گالوانیزه استفاده میشود. ورق گالوانیزه با اعمال یک پوشش بسیار نازک روی بر سطح ورق فولادی تشکیل می شود. ورق رگالوانیزه رنگی عمدتا در ضخامتهای 0.18 تا 0.70 میلیمتر و در عرضههای 100 و 125 سانتیمتر تولید میشود در واقع ورق رنگی در ضخامتهای پایینی تولید میشود از همین رو مشاهده میکنیم که قیمت ورق گالوانیزه رنگی قیمت پایینتری نسبت به برخی ورقها دارد زیرا ورق نازک وزن کمتری دارد.

ورق گالوانیزه حاصل پوشش دهی ورق های فولادی توسط فلز روی ZN می باشد که در تولید این نوع ورق ها عمدتا از ورق نورد سرد یا همان ورق روغنی استفاده می گردد. این اطلاعات به خریداران کمک میکند تا با اطمینان بیشتری به خرید خود بپردازند و تصمیمات لازم را در خصوص استفاده از ورق گالوانیزه اتخاذ کنند. با توجه به تنوع برندها و کیفیتهای مختلف، خریداران به دقت بیشتری باید از وزن ورق مورد نظر خود آگاه شوند. در واقع با داشتن دید دقیق درباره تغییرات قیمت، خریداران قادرند برنامهریزی مالی خود را بهینه کنند. به همین منظور استفاده از جدول وزنی میتواند راهکار موثری در کسب اطلاعات دقیق در خصوص لیست قیمت ورق گالوانیزه 6 متری به شمار آید. همچنین، جدول وزن ورق گالوانیزه نیز به شما این امکان را میدهد تا با توجه به ضخامت و ابعاد دلخواه، وزن تقریبی ورق را مشاهده کنید. در هر خرید، درک صحیح از جدول وزنی ورقهای گالوانیزه اساسی است. بعد از آن یک شبکه میلگرد روی آنها اجرا میشود و در نهایت عملیات بتن ریزی انجام میشود. سپس به تایید مشتری رسانده و در نهایت محصول را ارسال میکند.

اگر بارگیری از بنگاههای تهران انجام شود، واحد کنترل کیفیت (QC) کلیه محصولات را بهطور کامل چک کرده و پس از تایید نهایی، بار مشتری ارسال خواهد شد. اعتبار زمانی قیمت محصولات روی پیشفاکتورهای صادر شده قید میشود. هنگام خرید ورق فولادی گالوانیزه، اصلیترین معیاری که باید در نظر داشته باشید، کیفیت و اعتبار برند است. انواع ورق گالوانیزه جز پرکاربردترین ورقهای فولادی موجود در بازار هستند که در کاربردهای مختلفی در صنعت مورد استفاده قرار میگیرند. از ورق آهنی و ورق فولادی که معروفترین این مدل متریال هستند تا انواع دیگر ورق، همگی کاربردهای متنوعی در صنایع گوناگون دارند. شیر سر به موازات بام خانهها و برای کاربردهایی همچون جلوگیری از نور آزار دهنده آفتاب و به نحوی ایجاد سایه، سر پناهی در حیاط برای مواقع بارش باران و برف و به منظور حفاظت از نمای ساختمان (ارسیها و درکها و..) در برابر باران و برف به کار می رفته.منبع
مقالات مشابه
نظرات کاربرن